WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 LISTOPADA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym. Jest to zarazem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Świecie. Modlitwą wspieramy wszystkich prześladowanych za wiarę w Chrystusa i przynależność do Kościoła Katolickiego.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Spotkanie wszystkich zainteresowanych budową Domu Parafialnego, odbędzie się we wtorek 14 listopada, w salce vis-a-vis probostwa. Szczególnie zapraszamy budowlańców oraz osoby mogące wesprzeć w jakikolwiek sposób szybką realizację planowanej budowy. Początek o godz. 19.30.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.45, odprawimy w III piątek miesiąca, dnia 17 listopada.

Spotkanie organizacyjno-sprawozdawcze Przełożonych Róża Różańcowych odbędzie się w sobotę 18 listopada, o godz. 16.00, w salce katechetycznej.

Dziś kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Papieską Fundację: Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień, w Niedzielę 19 listopada, kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji Witraży.

Za tydzień, w Niedzielę 19 listopada, przeżywać będziemy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Przyszła Niedziela to także Światowy Dzień Ubogich.

W poniedziałek 20 listopada Bractwo Różańcowe organizuje tradycyjną listopadową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie Msza św. w Sanktuarium św. Ojca Pio w Górce Przeprośnej o godz. 18.00, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.30. Udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 15.30, z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii.

Wizytę Duszpasterską 2023/2024 rozpoczniemy w sobotę 2 grudnia, o godz. 15.00. W roku bieżącym domy odwiedzać będziemy od numerów wyższych do niższych. W Adwencie chodzić będziemy jedynie w piątki, soboty i Niedziele Adwentu. W piątki od godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 15.00. Ostatnia wizyta w Adwencie będzie miała miejsce w piątek 22.12.2023. Kolędowanie będziemy kontynuować w dniach 27-30 grudnia 2023 oraz w Nowym Roku 2024 w dniach 2-26 stycznia, za wyjątkiem Uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Wizytę Duszppasterską rozpoczniemy kolejno od ulic: Malczewskiego, Strzelnica, Marzanny, Kwiatów Polskich oraz Armii Krajowej.

Tegoroczne Roraty odbywać się będą rano o godz. 6.45. Tematem będzie życie św. Franciszka z Asyżu. Dzieci otrzymywać będą obrazki oraz losować codziennie nagrody. Roratom przewodniczył będzie nasz Wikariusz, ks. Artur Stefański.

Jak co roku będziemy proponować Kalendarz Parafialny – cegiełkę. Będzie on do nabycia od Niedzieli Chrystusa Króla – 26 listopada.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Królowa Polski do nabycia przy wyjściu. Zaś do zabrania gratis Apostolstwo Chorych.