WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (19 LISTOPADA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą, w Roku Liturgicznym. Jest ona przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich. Modlitwą wspieramy wszystkich potrzebujących, a także tych, którzy im służą pomocą.

Dziś w Archidiecezji przeżywamy także Dzień Muzyki Liturgicznej. Wdzięczną modlitwą wspieramy naszych organistów, kantorki i kantorów, scholę parafialną oraz wszystkich zaangażowanych w śpiew i muzykę liturgiczną.

Dziś w parafii przeżywamy Adorację Wieczystą Najświętszego Sakramentu. Adorować będziemy po Mszy św. 'rodzinnej, w godz. 12.00 - 13.55 oraz po Mszy św. popołudniowej, w godz. 17.00 - 19.00. Zapraszamy do Adoracji w ciszy, zwłaszcza członków Grup Parafialnych.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się we wtorek 21 listopada, o godz. 16.00, w salce katechetycznej.

Jutro, w poniedziałek 20 listopada Bractwo Różańcowe organizuje tradycyjną listopadową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie Msza św. w Sanktuarium św. Ojca Pio w Górce Przeprośnej o godz. 18.00, Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 19.30. Udział w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 15.30, z parkingu przy kościele. Powrót ok. godz. 23.00. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii.

We wtorek 21 listopada, współpracownicy i wolontariusze wraz z ks. Proboszczem udają się na mini pielgrzymkę do Opactwa Norbetanek w Imramowicach, do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie oraz do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. Jest to forma podziękowania dla wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w funkcjonowanie parafii, kościelnych, organistów, pań regularnie sprzątających kościół, osób pracujących na probostwie oraz innych współpracowników. Wyjazd o. 8.30 sprzed Probostwa.

Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można będzie nabywać już od soboty 25 listopada po Mszy św. wieczornej i przez cały wszystkie niedziele Adwentu, po Mszach św. pod chórem. Świece duże w cenie 17 zł i świece małe w cenie 11 zł. Dochód ze sprzedaży, jak co roku,
na potrzebujących.

Wizytę Duszpasterską 2023/2024 rozpoczniemy w sobotę 2 grudnia, o godz. 15.00. W roku bieżącym domy odwiedzać będziemy od numerów wyższych do niższych. W Adwencie chodzić będziemy jedynie w piątki, soboty i Niedziele Adwentu. W piątki od godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 15.00. ostatni wizyta w Adwencie będzie miała miejsce w piątek 22.12.2023. Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy kolejno od ulic: Malczewskiego, Strzelnica, Marzanny, Kwiatów Polskich oraz Armii Krajowej.

Plan Kolędy na Grudzień 2023 roku znaleźć można na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Aktualności (www.parafia-podlesie.pl) oraz w gablotach. Za tydzień, w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada) plan całej kolędy znaleźć będzie można w naszej gazetce parafialnej „Królowa Polski”.

Dziś kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji Witraży. Za tydzień, 26 listopada, w Niedzielę Chrystusa Króla, kolekta na Archidiecezję.

Tegoroczne Roraty odbywać się będą rano o godz. 6.45. Tematem będzie życie św. Franciszka z Asyżu. Dzieci otrzymywać będą obrazki oraz losować codziennie nagrody. Roratom przewodniczył będzie nasz Wikariusz, ks. Artur Stefański.

Jak co roku będziemy proponować Kalendarz Parafialny – cegiełkę, w cenie 20 zł. Będzie on do nabycia od Niedzieli Chrystusa Króla – 26 listopada.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Królowa Polski do nabycia przy wyjściu.