WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 LISTOPADA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś w katowickiej Katedrze, w czasie Mszy św. o godz. 12.00, nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Adrian Józef Galbas będzie miał uroczyście nałożony paliusz, przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Arcybiskupa Guido Filipazziego. Naszego Arcypasterza otaczamy życzliwą modlitwą.

Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15. W czasie kolędowym Nabożeństwa Nieszporów w kościele nie będzie.

W naszej parafii od 13 lat znajdują się relikwie bł. Anieli Salawy. Niedawno minęło 100 lat od jej śmierci. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Z nadmiaru miłości”, o życiu i duchowości Błogosławionej. Film zaprezentuje jego twórca diakon Krzysztof Gryz z Częstochowy. Emisja filmu w czwartek 30 listopada o godz. 16.30 w salce. Informacje na plakacie w gablocie.

Kolejna Katecheza dla dorosłych w czwartek 30 grudnia, po Mszy św. wieczornej, ok. 18.45.

W tym tygodniu przypadną I piątek i I sobota miesiąca grudnia, ze wszystkimi nabożeństwami i spotkaniami, odprawianymi co miesiąc.

Za tydzień, w Niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent. Tego dnia 37 rocznicę urodzin będzie obchodził nasz Wikariusz, ks. Artur Stefański. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy.

Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można będzie nabywać już od dziś po Mszy św. wieczornej i przez wszystkie niedziele Adwentu, po Mszach św. pod chórem. Świece duże w cenie 17 zł i świece małe w cenie 11 zł. Dochód ze sprzedaży, jak co roku, na potrzebujących.

Wizytę Duszpasterską 2023/2024 rozpoczniemy w sobotę 2 grudnia, o 15.00. Plan kolędowania znajduje się w gazetce, w gablotach i na stronie internetowej, w zakładce „Aktualności”.

Plan Kolędy na Grudzień 2023 roku można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Aktualności (www.parafia-podlesie.pl) oraz w gablotach. Za tydzień, w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada, cały plan kolędy znaleźć będzie można w naszej gazetce parafialnej „Królowa Polski”.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, na potrzeby parafii.

Tegoroczne Roraty odbywać się będą rano o godz. 6.45. Tematem będzie życie św. Franciszka z Asyżu. Dzieci otrzymywać będą obrazki oraz losować codziennie nagrody. Roratom przewodniczył będzie nasz Wikariusz, ks. Artur Stefański. Początek w poniedziałek 4 grudnia.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców (Mamuś i Tatusiów) odbędzie się w czwartek 7 grudnia, o 19.00. Dzieci w salce, zaś rodzice w kościele.

Poświęcenie medalików i krzyżyków tym dzieciom będzie miało miejsce w Niedzielę 10 grudnia, na Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00.

Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja proponuje foldery informujące o działalności tej katolickiej rozgłośni, która w pierwszą sobotę grudnia rozpocznie już 33 rok swej misji. Chętnych zapraszamy do dołączenia do grupy, która spotyka się w każdy trzeci czwartek miesiąca o 16.00.

Od dziś proponujemy Kalendarz Parafialny – cegiełkę w cenie 20 zł, przy wyjściu z kościoła

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Królowa Polski do nabycia przy wyjściu. Apostolstwo Chorych gratis do zabrania.

Ks. Abp Adrian Galbas razem z klerykami i przełożonymi Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach serdecznie zapraszają młodzież wraz z duszpasterzami na wieczór modlitewny przed I niedzielą Adwentu. Sobota, 2 grudnia 2023 r. W Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. W programie: 19.00: Ile można czekać… o nadziei i cierpliwości; 19.30: okazja do spowiedzi, 20.15: Wigilia I Niedzieli Adwentu – liturgia godzin ze słowem i przewodniczeniem ks. Arcybiskupa.

Bractwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w piątek 8 grudnia, na godz. 12.00, na tak zwaną „Godzinę łaski dla całego świata”.