WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (24 GRUDNIA 2023)

Dziś IV Niedziela Adwentu, która przypada w Wigilię. Zachęcamy do wstrzemięźliwości. Dziś także jeszcze okazja do Spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od 15.00 – 16.00. Plan spowiedzi na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej i na fb. Przypominamy, iż w dni dzisiejszym Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

Dziś o godz. 15.00 tradycyjnie odbędzie się krótkie nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła. Zapraszamy ze wiecami do odpalenia.

Zachęcamy do przygotowania ewangelicznych życzeń, które składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole. Będzie to także okazja do podziękowania i przeprosin.

Pamiętajmy o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa.

Po Wieczerzy Wigilijnej, w Niedzielny wieczór zapraszamy na Pasterkę z udziałem dzieci, o godz. 22.00 – uświetni ją orkiestra dęta, oraz tradycyjnie w noc Narodzenia Pańskiego o 24.00.

Kolekta zebrana w czasie Pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, w Liturgii przeżywać będziemy radosną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego dnia Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Kolędowe na godz.15.15.

W drugi dzień Świąt, we wtorek 26 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła, Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz dodatkowo
Msza św. chrzcielna o godz. 14.00. Tego dnia zapraszamy tradycyjnie na wspólne
kolędowanie z Bractwem Różańcowym na godz. 15.00.

W czwartek 28 grudnia przypada w Liturgii Święto Świętych Młodzianków. W czasie dodatkowej Mszy św., którą odprawimy w intencji dzieci naszej parafii o godz. 10.00 będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa.

Niedziela Świętej Rodziny w roku bieżącym wypada w ostatni dzień mijającego roku.

Tego dnia tradycyjna Msza św. za wszystkich parafian zmarłych w minionym roku zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 9.00.

Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na koniec roku zostanie odprawione na zakończenie Mszy św. odprawianej o godz. 16.00, czyli ok. 17.00.

Dziś, 24 grudnia, kolekta na potrzeby parafii. Jutro, w Boże Narodzenie, 25 grudnia, kolekta powinowata (na „Belkę Tęczową”), zaś w Drugi Dzień Świąt, 26 grudnia kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Proponujemy Kalendarz Parafialny – cegiełkę w cenie 20 zł, przy wyjściu z kościoła oraz płytę z pastorałkami w wykonaniu duszpasterzy i parafian z Podlesia, w cenie 30 zł.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny (w cenie 15 zł), Mały Gość Niedzielny oraz Królowa Polski do nabycia przy wyjściu.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, przypada w Niedzielę 1 stycznia. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W 1 dniu Nowego Roku Pańskiego zapraszamy na Nieszpory Świąteczne na godz. 15.15.

Z okazji Uroczystości Narodzenia naszego jedynego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa,
ślemy Wam, drodzy Parafianie i szanowni Goście, życzenia

błogosławionych, zdrowych i radosnych Świąt!

Niechaj Słowo, które „stało się Ciałem” - „dla nas i dla naszego zbawienia”

rodzi we wszystkich radość i wdzięczność, a także modlitewne uwielbienie!

Duszpasterze!