WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (31 GRUDNIA 2023)

Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2024

ślemy Wam drodzy Parafianie i drodzy Goście,

życzenia – aby Pan Bóg strzegł Was i Wam błogosławił,

by Was obdarowywał swą łaską oraz głębokim pokojem,

byście świadomie uczestniczyli we Wspólnocie Kościoła!

Życzą Duszpasterze!

Dziś w Liturgii przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe, na godz. 15.15.

Dziś także ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2023.

Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego odprawimy dziś ok. godz. 17.00.

W naszym kościele tradycyjnie już zakończymy „stary” roku przed Najświętszym Sakramentem, w czasie Adoracji (23.00- 23.55).

Nowy Rok Pański 2024 rozpocząć można przy ołtarzu Mszą św. o północy. Będzie to już Msza św. z Uroczystości MNP Świętej Bożej Rodzicielki, w intencji Parafian.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, przypada w poniedziałek 1 stycznia. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W 1 dniu Nowego Roku Pańskiego zapraszamy na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.15.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia. W I czwartek odprawimy Nabożeństwo w intencji powołań ok. 18.45. W I piątek odprawimy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, ok. godz. 7.45. Za względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego, nie będzie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, zaś Msza św. „wynagradzająca” w I sobotę o godz.. 16.00 zostanie odprawiona.

Uroczystość Objawienie Pańskiego przypada w tym roku w sobotę 6 stycznia. W uroczystość Msze św. w porządku Niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz 16.00.

W Trzech Króli zapraszamy na Wspólne kolędowanie z Duszpasterzami, Oazą Rodzin oraz Młodzieżą Oazową, na godz. 17.00. Tego dnia Nieszporów o godz. 15.15 nie będzie.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, organizowanym jak co roku przy Katedrze w Katowicach.

Dziś, kolekta na potrzeby parafii, zaś jutro, 1 stycznia 2024 roku, w Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki, tradycyjnie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie dowody troski o parafię – przelewy i inne sposoby wsparcia składamy Bóg zapłać!

Dziś po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2023 – w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.