WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 STYCZNIA 2024)

Dziś w Liturgii obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono liturgicznym wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienie Sakramentu Chrztu św. Dziś w sposób szczególny dziękujemy za dar Chrztu św.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską, zwaną kolędą. Dziś udajemy się na ul. Zaopusta, jutro, w poniedziałek 8 stycznia, na ul. Niezapominajek, Imbirową oraz Sarnią, we wtorek na ul. Świdra i Rolnicą, w środę na ul. Kaskady, Świdra i Rolniczą. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Aktualności oraz w gablotach.

Od poniedziałku w Liturgii rozpoczniemy pierwszą część Okresu Zwykłego. W tym czasie trwającym do środy popielcowej, która w roku bieżącym przypadnie już 14 lutego, wspominać będziemy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

Spotkanie Opłatkowe Przełożonych Róż Różańcowych odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 16.00 w salce naprzeciw Probostwa.

W sobotę 13 stycznia po Mszy św. sprawowanej tradycyjnie w intencji Bractwa Różańcowego, o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie sprawozdawczo-podsumowujące pracę ustępującego Zarządu i przedstawienie Nowego Zarządu Bractwa w parafii. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień, w Niedzielę 14 stycznia słowo Boże głosił będzie o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży z Ośrodka Młodzieżowego NINIWA w Kokotku. Będzie On promował nową książkę, z ostatniej wyprawy rowerowej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.

Tego dnia (14.01.24) po Mszy św. popołudniowej, sprawowanej o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z o. Tomaszem, w salce naprzeciw probostwa. Początek ok. godz. 17.00.

Koncert Kolędowy zatytułowany: „Kolędowanie z Szewco-Aniołami” odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 19.00. Więcej szczegółów za tydzień.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 14 stycznia, kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz kalendarz parafialnycegiełka”, na rok 2024 w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.