WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 STYCZNIA 2024)

Dziś w Liturgii przypada II Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

Przypominamy, iż w czasie kolędowym Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

W dzisiejszą Niedzielę owo Boże głosi o. Tomasz Maniura OMI, duszpasterz młodzieży z Ośrodka Młodzieżowego NINIWA w Kokotku, podróżnik od lat organizujący wyprawy rowerowe oraz organizator Festiwalu Życia. Dziś promuje On nową książkę, z ostatniej wyprawy na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, którą można nabyć po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.

Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej, sprawowanej o godz. 16.00, odbędzie się spotkanie z o. Tomaszem, w salce naprzeciw probostwa. Początek ok. godz. 17.00.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską, zwaną kolędą. Dziś, w Niedzielę 14 stycznia udajemy się na ul. Piwonii. Jutro w poniedziałek 15 stycznia i pojutrze, we wtorek 16 stycznia, nawiedzimy ul. Uniczowską. W środę 17 stycznia zawitamy na ul. Nagietek. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Aktualności oraz w gablotach.

W tym tygodniu, w czwartek 18 stycznia rozpoczniemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tradycyjnie potrwa do 25 stycznia, do święta nawrócenia św. Pawła Apostoła.

Koncert Kolędowy zatytułowany: „Kolędowanie z Szewco-Aniołami” odbędzie się w sobotę 27 stycznia. Wystąpią Magda Anioł, Adam Szewczyk oraz ich dzieci Łucja i Filip.
W czasie koncertu muzycy wykonają także skomponowane przez siebie piosenki roratnie z ostatnich lat. Początek ok. godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Dziś kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień, 21 stycznia kolekta specjalna na renowację witraży. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Po Mszach św. do nabycia płyta z pastorałkami „Zaśpiewajmy Kolędę”, w cenie 30 zł oraz ostatnie egzemplarze kalendarza parafialnegocegiełki”, na rok 2024, w cenie 20 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.