WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 STYCZNIA 2024)

Dziś w Liturgii przypada III Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Przeżywamy ją jako Niedzielę Słowa Bożego.

Przypominamy, iż w czasie kolędowym Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

Czeka nas ostatni tydzień Wizyt Duszpasterskich, zwanych kolędą. Dziś, w Niedzielę 21 stycznia udajemy się na ul. Norblina, jutro w poniedziałek 22 stycznia na ul. Malwy, pojutrze we wtorek 23 stycznia na ul. Michałowskiego. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej, w zakładce Aktualności oraz w gablotach.

W tym tygodniu, w czwartek 25 stycznia, w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W piątek 26 stycznia przypada 56 rocznica urodzin naszego Metropolity, Arcybiskupa Adriana Józefa Galbasa. Pamiętamy o naszym Arcypasterzu w modlitwie.

Koncert Kolędowy zatytułowany: „Kolędowanie z Szewco-Aniołami” odbędzie się w sobotę 27 stycznia. Wystąpią Magda Anioł, Adam Szewczyk oraz ich dzieci Łucja i Filip.
W czasie koncertu muzycy wykonają także skomponowane przez siebie piosenki roratnie z ostatnich lat. Początek ok. godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Dziś kolekta na specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień, w niedzielę 28 stycznia kolekta na potrzeby parafii. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień w poniedziałek 29 stycznia rozpoczynają się Ferie Zimowe. Apelujemy, by w ich trakcie nie zapominać o Panu Bogu i o praktykach religijnych płynących z wiary. Wszystkim wyruszającym na zimowe szlaki życzymy prawdziwego relaksu i pięknej pogody oraz wielu przeżyć natury duchowej. Niech Opatrzność Boża ma Was w swojej opiece.

W dniach 24-27 kwietnia planujemy wyruszyć na pielgrzymkę do Ostrej Bramy i Sokółki. W planie wujazdu na Litwę jest Wilno, Kowno i Troki oraz po drodze Sanktuarium Maryjne w Różanym Stoku i miejsce Cudu Eucharystycznego w Skółce. Spotkanie informacyjne z możliwością zapisania się odbędzie się w piątek 26 stycznia o godz. 19.15, w salce vis-a-vis probostwa. Koszrt czterodniowego wyjazdu 1.200 zł od osoby. Zapisy trwają. Pozostało jeszcze ok. 20 wolnych miejsc.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polski”.