WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 STYCZNIA 2024)

Dziś w Liturgii przypada IV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Przeżywamy ją jako Niedziechorych na trąd.

W czasie ferii zimowych Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

Zakończyliśmy tegoroczna wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjęli duszpasterza w swoim domu z wielką gościnnością i życzliwością. Ufamy, iż Boże błogosławieństwo, które spoczęło na domach naszych parafian będzie odczuwalne w całym Roku Pańskim 2024.

W piątek, 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Będzie on obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia kolekta na zakony kontemplacyjne.

W Święto Ofiarowania Pańskiego odprawimy dodatkową Mszą św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca, ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Nabożeństwo w intencji powołań odprawimy na zakończenie Mszy św., w I czwartek miesiąca, 1 lutego ok. godz. 18.40.

Nabożeństwo pierwszo-piątkowe, z śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego odprawimy w I piątek miesiąca, 2 lutego rano, na zakończenie Mszy św. ok. godz. 7.40.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odśpiewamy w I sobotę miesiąca – 3 lutego, o 6.30.

Mszę św. „wynagradzającą za grzech świata”, odprawimy w sobotę o godz. 16.00.

W pierwszą sobotę ruszymy do chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Wizytę można zamawiać w zakrystii po Mszy św.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na ogrzewanie. Za wszelkie dowody troski o parafię, przelewy i inne sposoby wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać!

Jutro 29 stycznia rozpoczynają się Ferie Zimowe. Apelujemy, by w ich trakcie nie zapominać o Panu Bogu i o praktykach religijnych płynących z wiary. Wszystkim wyruszającym na zimowe szlaki życzymy prawdziwego relaksu i pięknej pogody oraz wielu przeżyć natury duchowej. Niech Opatrzność Boża ma Was w swojej opiece.

W ramach XXXII Światowego Dnia Chorego, zapraszamy pracowników Służby Zdrowia do udziału w sesji naukowej, zatytułowanej SAMARITANUS BONUS – Ile służby jest w Ochronie Zdrowia, dnia 6 lutego od godz. 10.00, w budynku Górnośląskiego Okręgu Kardiologii, przy ul. Ziołowej 45. Szczegóły na plakacie, w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polskioraz gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.