WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (4 LUTEGO 2024)

Dziś w Liturgii przypada V Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

W czasie ferii zimowych Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

W poniedziałek 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy z Katanii, na Sycylii. Tego dnia podczas Liturgii tradycyjnie będziemy błogosławić chleb.

W poniedziałek wieczorem o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłych Proboszczów z Podlesia, ks. Alojzego Lazara, w 68 rocznicę śmierci oraz ks. Benedykta Hałoty, w 5 rocznicę śmierci.

W Niedzielę 11 lutego przypada w Liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest ono obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian chorych i cierpiących, na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której udzielimy Sakramentu Chorych.

Msza św. w intencji parafian chorych obłożnie zostanie odprawiona w Niedzielę 11 lutego o godz. 7.00, a po niej ok. godz. 9.00 udamy się do naszych chorych nie mogących wziąć udziału we Mszy św. w kościele z posługą Sakramentu Chorych. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii, po Mszy św.

Dziś kolekta na ogrzewanie. Za tydzień 11 lutego kolekta specjalna na pokrycie kosztów belki zwanej tęczową, z figurą konającego na krzyżu Zbawiciela oraz figurami Matki Bożej i św. Jana. Za wszelkie dowody troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

Trwają Ferie Zimowe. Apelujemy, by w ich trakcie nie zapominać o Panu Bogu i o praktykach religijnych płynących z wiary. Wszystkim wyruszającym na zimowe szlaki życzymy prawdziwego relaksu i pięknej pogody oraz wielu przeżyć natury duchowej. Niechaj Opatrzność Boża czuwa nad nami wszystkimi.

W ramach XXXII Światowego Dnia Chorego, zapraszamy pracowników Służby Zdrowia do udziału w sesji naukowej, zatytułowanej: SAMARITANUS BONUS. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na oś. Radockiego, organizuje pielgrzymkę do Fatimy, w lipcu bieżącego Roku. Zainteresowaniach proszę o kontakt ze mną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik „Królowa Polskioraz gratisowo do zabrania Apostolstwo Chorych.