WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (11 LUTEGO 2024)

Dziś w Liturgii przypada VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym – ostatnia przed zbliżającym się okresem Wielkiego Postu.

Dziś przypada w Liturgii wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest ono obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian chorych i cierpiących, na Mszę św. o godz. 16.00, z udzielaniem Sakramentu Chorych.

Msza św. w intencji parafian chorych obłożnie dzisiaj o godz. 7.00.

Dziś, w Niedzielę 11 lutego, udam się do naszych chorych obłożnie parafian z posługą sakramentalną godz. 9.00.

Od dziś do I Niedzieli Wielk. Postu trwać będzie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dziś rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, polegające na Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, od dziś do wtorku przed środą popielcową. Będziemy Adorować dziś w godz. 12.00 – 15.55 & 17.00 – 19.00; w poniedziałek w godz. 7.40 – 8.30 & 16.00 – 17.55 & 18.40 – 20.00 i we wtorek w godz. 7.40 – 8.30 & 16.00 – 17.55. Zachęcamy do trwania przed Panem. W czasie Adoracji okazja do Spowiedzi św.

W roku bieżącym Środa Popielcowa przypada 14 lutego. Tego dnia wraz z całym Kościołem, posypując tradycyjnie głowy popiołem, rozpoczniemy okres wielkopostnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, która wypada już 31 marca.

Środa Popielcowa, to tradycyjnie dzień postu (nie spożywany potraw mięsnych) oraz wstrzemięźliwości (jeden posiłek do syta) – dawniej zwany dniem postu jakościowego
oraz ilościowego.
Tego dnia kolekta na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.

W Środę Popielcową Msze św. z posypywaniem głów popiołem odprawimy: o godz. 7.00; 9.00, 16.00 i 18.00. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W środę popielcową zbierzemy kolektę na pokrycie kosztów belki zwanej tęczową, a przy wyjściu z kościoła, na prośbę naszego Arcybiskupa, zbiórka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

W Środę Popielcową Adoracji Najświętszego sakramentu nie będzie.

W czwartek 15 lutego kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Mamuś. Początek o godz. 19.00. Mamusie w salce, a dzieci w kościele.

Poświęcenie świec komunijnych w Niedzielę 18 lutego, w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o 11.00.

W okresie Wielkiego Postu uczestniczyć będziemy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianych w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Będą one do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, należy je składać w zakrystii.

W poszczególne niedziele Wielkiego Postu tradycyjnie zapraszamy na Gorzkie Żale. Kazania pasyjne głosił będzie nasz wikariusz, ks. Artur Stefański. Początek o 15.15.

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w IV Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach:
9 marca (sobota)13 marca (środa). Poprowadzi je o. Magnus OFM, franciszkanin z Panewnik. Ojca Rekolekcjonistę polecamy modlitwie parafian.

Dziś kolekta specjalna, na pokrycie kosztów belki, zwanej „tęczową”. Za tydzień 18 lutego,
w
I Niedzielę Wielkiego Postu, kolekta zwana tradycyjnie Jałmużną Postną. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Planujemy w parafii powołać Chór. Dyrygentem chóru będzie nasza parafianka, Pani Monika Pinkawa-Gagoś. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych i kochających śpiew, we wtorek 20 lutego o godz. 19.00, w salce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski. Jest także kolejny magazyn Gościa Niedzielnego: „Wielki Post z pasją”, w cenie 14 zł.

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych, szczególnie w wymiarze abstynencji od alkoholu, innych używek oraz nikotyny.