WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (18 LUTEGO 2024)

Dziś w Liturgii przypada I Niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy ją jako Niedzielę Trzeźwości.

Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Zapraszamy dziś na pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym naszego Wikariusza, ks. Artura Stefańskiego. Początek o 15.15.

Dziś kończy się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania czasowej lub bezterminowej abstynencji i ofiarowania jej za kogoś z problemami alkohol.

Planujemy w parafii powołać Chór. Dyrygentem chóru będzie Monika Pinkawa-Gagoś. Spotkanie organizacyjne dla kochających śpiew, we wtorek 20 lutego o godz. 19.00, w salce.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy dzieci do uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej, w czwartki o godz. 17.15.. Uczestnicy otrzymają książeczkę oraz co tydzień obrazeczki do książeczki. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci naszej parafii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych odprawiamy w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po wypisaniu składamy je w zakrystii.

W piątek 23 lutego zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież klas VIII, do przystąpienia do comiesięcznej Spowiedzi św. od godz. 17.00 oraz do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, gdyż I piątek miesiąca lutego wypadł w czasie Ferii Zimowych. Po Mszy św. spotkanie dotyczące wyjazdu formacyjnego do Kokotka w dniach: 12-13 kwietnia oraz bierzmowania w maju.

Tegoroczne Rekolekcje Szkolne dla dzieci z naszej szkoły podstawowej odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach 4-6 marca. Poprowadzi je nasz Wikariusz.

W piątek 8 marca nasz parafialny kościół będzie kościołem stacyjnym miasta Katowice. Tego dnia przybędzie Arcybiskup Adrian Józef Galbas, by przewodniczyć Liturgii Mszy św. o 18.00.

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w IV Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 9 marca (sobota)13 marca (środa). Poprowadzi je Franciszkanin, o. Magnus Kula, z Panewnik. Temat: „Stworzony na podobieństwo Boga”. Rekolekcjonistę otaczamy życzliwą modlitwą.

Dziś kolekta kolekta zwana tradycyjnie Jałmużną Postną. Za tydzień, w Niedzielę 25 lutego, kolekta na potrzeby parafii, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na Fundusz Misyjny: Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W dniach 21–28 września planujemy pielgrzymkę Szlakiem św. Pawła Apostoła do Turcji. W programie zwiedzanie Stambułu oraz Kapadocji. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek 22 lutego na godz. 19.15 do salki.

Znamy już termin bierzmowania uczniów klas VIII, którego dokona ks. biskup Marek Szkudło. Będzie to czwartek 9 maja, w czasie Mszy św. sprawowanej o godz. 19.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zachęcamy do podejmowania rozsądnych i odważnych postanowień wielkopostnych.