WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (31 MARCA 2024)

Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Radujemy się zwycięstwem Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa nad piekłem, szatanem, śmiercią i grzechem oraz naszym udziałem w tym zwycięstwie. Chcemy świadczyć wobec wszystkich o tym, że grób jest pusty, że Pan żyje!

Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które zakończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Nowenną do Miłosierdzia Bożego!

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00, i 16.00. Dodatkowa Msza św. Chrzcielna o godz. 14.00. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną do Miłosierdzia Bożego od godz. 15.00.

W Środę Wielkanocną 3 kwietnia od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy od 17.45.

W Otawie Wielkanocnej przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi Nabożeństwami, według planu Nabożeństw. W Czwartek Wielkanocny Nabożeństwo w intencji powołań, w Piątek Wielkanocny, rano po Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Sobotę Wielkanocną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30 i Msza św. wynagradzająca za grzechy świata. Zapraszamy.

W Czwartek Wielkanocny 4 kwietnia o godz. 19.30, w parafii Matki Bożej Fatimskiej na Piotrowickich Kątach odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Kapłanów duszpasterzujących w naszym dekanacie polecamy modlitwie.

Za tydzień w Niedzielę 7 kwietnia obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, na godz. 15.00.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego gościć będziemy w parafii jezuitę br. Damiana Wojciechowskiego SJ, misjonarza z Kirgistanu. Będzie On głosił słowo Boże, a po Mszach św. będzie proponował swój Album o Kirgistanie. Spotkanie z br, Damianem po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00 w salce.

Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie w naszym kościele odprawiamy wspólnie Nowennę do Miłosierdzia Bożego, wraz z Koronką od 15.00.

Dziś kolekta powinowata którą przeznaczymy na drzwi do kruchty kościoła. Kolekta drugiego dnia Uroczystości Wielkanocnych (jutrzejsza) przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia kolekta na Caritas naszej Archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przystroili i wysprzątali kościół na Święta Wielkanocne, a także Szafarzom i Służbie Liturgicznej na czele z ks. Arturem, za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Serdeczne podziękowanie dla osób zaangażowanych w pracę Koła Charytatywnego, za przygotowanie paczek wielkanocnych oraz wszystkim darczyńcom. Szczególne podziękowanie dla Panów, którzy przygotowali Boży Grób i Ciemnicę.

Życzymy wszystkim Radosnej Paschy Pana oraz

Niech Zmartwychwstały Chrystus, zwycięzca śmierci, piekła i szatana,

przymnaża nam wiary, radości i szczęścia oraz ogarnia nas swoją Miłością! Alleluja!