WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 KWIETNIA 2024)

Dziś obchodzimy w Kościele Święto Miłosierdzia Bożego. Druga Niedziela Wielkanocna, od wieków zwana jest Niedzielą Białą, od bieli szat nowo ochrzczonych, w czasie Wigilii Paschalnej.

Dziś gościmy w parafii jezuitę o. Damiana Wojciechowskiego SJ, misjonarza z Kirgistanu. Głosi On dziś słowo Boże, a po Mszach św. proponuje swój Album o Kirgistanie. Spotkanie z o. Damianem dziś, po Mszy św. popołudniowej, o godz. 17.00 w salce.

Zapraszamy dziś na Godzinę Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia.

Dziś także tradycyjnie ma miejsce liczenie wiernych (dominicantes i communicantes).

Jutro, w poniedziałek 8 kwietnia, obchodzimy w Kościele Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca, z powodu przypadającego wówczas Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rano o godz. 7.00 lub wieczorem, o godz. 18.00.

Zachęcamy do włączenia się w przeżycie Rekolekcji „Oddanie 33”, mające być duchowym przygotowaniem do Jubileuszu 100-lecia naszej Diecezji. Uroczyste rozpoczęcie jutro
w Katedrze, Mszą św. o godz. 18.00.
Więcej szczegółów na stronie internetowej.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 11 kwietnia ostatnie już spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Początek o godz. 19.00. Dzieci w salce, zaś rodzice w kościele.

W najbliższy piątek kandydaci do bierzmowania, wraz z animatorami i duszpasterzami, wyjeżdżają na dwa dni skupienia do Kokotka, w dniach 13-14 kwietnia. Polecamy młodzież modlitwie parafian.

Dziś kolekta na Caritas naszej Archidiecezji. Za tydzień 14 kwietnia, kolekta na remont krypty Katedry. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do udziału w Kursie Animatorów „Laudato si”, od poniedziałku, 8 kwietnia. Informacje szczegółowe u naszego Szafarza, Pana Leszka oraz na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski. Do zabrania Apostolstwo Chorych.