WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (14 KWIETNIA 2024)

Dziś w Liturgii przypada III Niedziela Wielkanocna. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP, dziś bowiem przypada jego 1.058 rocznica.

Na prośbę Przewodniczącego KEP, ks. Abp. Tadeusza Wojdy SAC, dziś w sposób szczególny modlimy się w intencji ochrony życia poczętego.

Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej, systematycznej lektury Pisma Świętego.

Dziś Caritas Polska organizuje kolejny Dzień Dobra. Zapraszamy dziś od 14.00 na ul. Jordana, przed Wydziałem Teologicznym. Wystąpią Full Power Spirit. Arka Noego oraz Magda Anioł. (Plakat)

Zachęcamy do włączenia się w przeżywanie Rekolekcji „Oddanie 33”, mających być duchowym przygotowaniem do Jubileuszu 100-lecia naszej Diecezji.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 18 kwietnia zapraszamy do udziału w Katechezie dla Dorosłych, której tematyka oscyluje wokół Boskiej cnoty nadziei. Początek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca (19 kwietnia 2024 r.). Tradycyjnie, po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Za tydzień 21 kwietnia przypada Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o powołania.

Dziś kolekta na remont krypty Katedry. Za tydzień, 21 kwietnia, kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za wszelkie dowody troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać!

Po Niedzieli rozpoczynamy rozbiórkę garaży, która będzie pierwszym etapem budowy nowego Domu Parafialnego. Rozpoczniemy od przeniesienia na ogród blaszanych garaży, które na czas budowy będą pełniły funkcję magazynów. Następnie dokonamy rozbiórki starych garaży, w celu przygotowania miejsca na północną część inwestycji. W związku z planowaną budową planujemy skierować trzeci już list do parafian, w sprawie sposobu finansowania budowy. Przypomnę, że pierwszy list dotyczył finansowania renowacji Stacji Drogi Krzyżowej (rok 2013), drugi finansowania nastawy ołtarzowej i ołtarza kamiennego (rok 2018). Ufam, że planowaną budowę Domu Parafialnego, który będzie do użytku nas wszystkich, uda nam się zrealizować, dzięki życzliwości i zaangażowaniu wszystkich naszych parafian, nie tylko zamożniejszych.

W sobotę, 19 kwietnia 2024 r., o godz. 19.30 w Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach-Piotrowicach (Osiedle Odrodzenia) odbędzie się Nabożeństwo Drogi Światła
(łac. Via Lucis) – wyraz pobożności paschalnej – żywej i głoszonej wiary w fakt zmartwychwstania Chrystusa. Ks. Dziekan zaprasza wszystkie Parafie Dekanatu Katowice-Piotrowice.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.