WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (21 KWIETNIA 2024)

Dziś w Liturgii przypada IV Niedziela Wielkanocna. Obchodzimy ją jako Niedziele Dobrego Pasterza. W sposób szczególny modlimy się dziś o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w tym także z naszej parafii.

Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne z modlitwami o powołania, na godz. 15.15.

We wtorek w Liturgii przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Tego dnia wzniesiemy szczególną modlitwę w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie oraz o bezpieczeństwo dla nas i mądrość dla rządzących.

W środę, 24 kwietnia, o poranku, wyruszy z naszej parafii 4-dniowa pielgrzymka do Ostrej Bramy. Pielgrzymi po drodze nawiedzą Sanktuarium Matki Bożej, Różanostockiej Wspomożycielki w Różanymstoku, gdzie uczestniczyć będą we Mszy św., następnie nawiedzą opactwo pocysterskie, obecnie klasztor Dominikanów w Sejnach oraz kościoły i sanktuaria Wilna i Kowna, a także Zamek w Trokach. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. przeżywana w Ostrej Bramie w Wilnie. W drodze powrotnej grupa 47 pielgrzymów uczestniczyć będzie w Eucharystii sprawowanej w miejscu Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Pielgrzymów wspieramy modlitwą.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Od godz. 17.45 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 25 kwietnia przypada Święto św. Marka, ewangelisty. Tego dnia procesja do krzyża misyjnego przy kościele z modlitwami o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli, w sadach i ogrodach, na zakończenie Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów renowacji witraży. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie przejawy troski
o parafię
składamy serdeczne Bóg zapłać!

W minionym tygodniu przenieśliśmy jeden z garaży blaszanych na ogród, gdzie pełnił będzie rolę magazynu. W rozpoczynającym się tygodniu chcemy to samo uczynić z drugim blaszanym garażem. Zapraszamy do pomocy mężczyzn w środę 24 kwietnia na godz. 11.00. Są to początkowe działania mające na celu przygotowanie terenu pod budowę północnego skrzydła nowego Domu Parafialnego. Budowę podzieliliśmy na kilkanaście etapów, które realizować będziemy w zależności od możliwości finansowych. Szczegóły znajdziemy w liście do Parafian.

Trwają prace nad zmianą źródła ciepła w kościele i w zabudowaniach parafialnych. Przechodzimy z eko-groszku na gaz. W minionym tygodniu wybite zostały nowe metalowe drzwi zabezpieczające do pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany piec gazowy. W miniony piątek zostało także zmodyfikowane przyłącze gazu, przy budynku probostwa. W tym tygodniu ze względów bezpieczeństwa zostaną zamurowane stare drzwi do pomieszczenia przeznaczonego na nowy piec gazowy o sile 100 kW. Staramy się o dofinansowanie z Urzędu Miasta inwestycji, która ma wynieść ok. 140 tyś zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.