Dziś przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe do Najśiwętszego Serca Pana Jezusa na 15.30.

Jutro, w poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy odbędzie się w parafii tradycyjny Dzień Chorych.
Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 9.00, a po niej w salce tradycyjne spotkanie przy stole. Prosimy
o umożliwienie naszym chorym i osłabionym wiekiem parafianom udziału w tym spotkaniu.

Również jutro 13 maja odprawimy Nabożeństwo Fatimskie: rozpoczniemy Mszą św. w intencji czcicieli NMP o godz. 18.00,
potem Różaniec Fatimski ok. godz. 18.45, a po nim Procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej dokoła kościoła ze świecami.

Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy 17 czerwca od godz. 17.00. Krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej
Nieustającej Pomocy o 17.45.

W tym tygodniu przypadnie III piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Adorację sobotnią poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji. Zachęcamy do skorzystania z okazji
do spowiedzi św. Początek o 17.00.

W sobotę 18 czerwca zapraszam na spotkanie rodziny, które gościć będą młodzież Świata w ramach Światowych Dni Młodzieży
w lipcu 2016 roku. Będzie to spotkanie organizacyjno integracyjne w konwencji grilla na ogrodach farskich. Początek o godz. 19.30.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Za Tydzień 19 czerwca kolekta specjalna
na spłatę nowych ławek zainstalowanych w naszym kościele.

Za tydzień gościć będziemy w parafii Neoprezbitera, ks. Adriana Chojnickiego z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie.
Będzie On głosił słowo Boże na zakończenie każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

Organizujemy wyjazd do Częstochowy na spotkanie Ojca Świętego Franciszka z Polakami w czwartek 28 lipca b.r. Jest to wyjazd
dla dorosłych. Lista i zapisy w zakrystii.

Dnia 21 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Niewiast do Piekar Śląskich. Tego dnia o godz. 1.00 w nocy wyruszy z naszej parafii I piesza
pielgrzymka. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w salce.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.
Jest także gratisowo dla młodzieży 'W Drodxze'/

Zapowiedzi przedślubne:

Jacaszek Dawid z Podlesia i Bielecka Anna z Piotrowic (1)

Wlosz Artur z Podlesia i Dawidowicz Anna z Chmielowic (1)