OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE

1.          Dziś w Liturgii przypada XVII Niedziela Zwykła. Przypominamy, że w wakacje nie odprawiamy w kościele Nieszporów.
Nie ma także Mszy św. o 16.00.

2.          Od wtorku gościmy w naszej parafii grupę 20 młodych pielgrzymów z Nowej Zelandii z o. Antonim ze Wspólnoty
Saint Jean, zaś od piątku grupę 79 młodych pielgrzymów z Francji. Gości ich 50 rodzin z naszej wspólnoty
parafialnej. Bardzo liczymy na życzliwość wszystkich parafian wobec naszych gości i w razie potrzeby niesienie pomocy.

3.          Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej. Początek o godz. 17.00
i okazja do spowiedzi.

4.          Dziś kolejna kolekta specjalna na nowe ławki, którymi już możemy cieszyć się w naszym kościele. Za tydzień kolekta
na potrzeby parafii.

5.          W dzisiejszą niedzielę w ramach pierwszego tygodnia ŚDM zwanego „Tygodniem Misyjnym” przeżywamy Święto
Parafialne i między-parafialny festyn. O godz. 11.00 odprawimy Mszę św. z udziałem gości z zagranicy.
O godz. 14.30 rozpocznie się krótka wizyta młodzieży z Szafarzem Najświętszego Sakramentu u chorych parafian.
Od godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego w kilku językach rozpocznie się wspólne świętowanie:
koncert Magdy Anioł, świadectwa, radosne śpiewanie i na zakończenie koncert Artura Thomasa na fletni Pana.

Na ogrodach farskich  będzie także wspólne świętowanie. Udział wezmą młodzi goście z zagranicy goszczeni
przez parafian z Zarzecza i Piotorwickich Kontów. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie
z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży z Nowej Zelandii i Francji!

6.          W poniedziałek młodzi pielgrzymi z zagranicy udadzą się najpierw do katowickiej Archikatedry na Mszę św.
o godz. 9.00 a następnie pociągiem do Krakowa.

7.          Wczoraj odbyło się wielkie spotkanie na Lotnisku „Muchowiec” w Katowicach. Eucharystia z udziałem kilkudziesięciu
tysięcy młodych ludzi z całej Archidiecezji, wspólne świętowanie i wielki koncert najbardziej znanych zespołów
muzycznych muzyki chrześcijańskiej ze Stanów Zjednoczonych i z Polski pozostaną na długo w pamięci.

8.          Dziś zamykamy listę na wyjazd na Jasną Górę na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Wyruszamy w czwartek 28 lipca o godz. 2.00 nad ranem. Koszt 35 zł.

9.         Wszystkich wyjeżdżających na wakacje otaczamy życzliwą modlitwą. Powracającym z wakacji życzymy
błogosławieństwa Bożego przy podejmowaniu codziennych obowiązków.

10.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.
Gratisowo do zabrania dla naszych chorych Apostolstwo Chorych.

Zapowiedzi przedślubne:

Skóra Michał z Mikołowa i Marta Bromboszcz z Podlesia (3)

Szromek Krzysztof z Podlesia i Kobus Monika z Piotrowic (3)

Jamróz Marek z Podlesia i Szmajduch Ewa z Pszczyny (3)

Jurowicz Daniel z Podlesia i Kozak Sylwia z Muchowca (2)

Bąk Aleksander z Piotorwic i Nowak Dominika z Podlesia (2)

Lipa Krzysztof z Podlesia i  Dembkowska Katarzyna z Podlesia (2)

Wróbel Damian z Podlesia i Garbacz Marta z Mysłowic (1)

Gawliczek Bartłomiej z Podlesia i Waluga Agnieszka z Paniówek (1)

Świątek Tomasz z Podlesia i Lekston Aleksandra z Tychów (1)