OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dokładnie w dniu dzisiejszym mija 95 Rocznica Poświęcenia naszego parafialnego kościoła w Podlesiu.
    Miało to miejsce 21 sierpnia 1921 roku. Dziś z wdzięcznością modlimy się za budowniczych i wszystkich
    dobrodziejów tej pięknej świątyni.

1. Dziś odbywa się rokroczna pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości
    i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Łączymy się uczestniczkami tego niezwykłego spotkania.
    Dzięki transmisji Telewizji Katowice oraz stacji radiowych Radia eM, Radia Katowice oraz Radia Piekary
    możemy także w niej uczestniczyć. Pątniczki, które wyruszyły dziś w nocy z naszej parafii w I pieszej pielgrzymce
    do Piekar Śląskich oraz wszystkie osoby tam pielgrzymujące otaczamy życzliwą modlitwą.

1. Już za tydzień, w niedzielę 28 sierpnia przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową.
    Tego dnia Świętować będziemy 95 rocznicę poświęcenia naszego parafialnego kościoła.
    Sumie Odpustowej o godz. 11.00 ma przewodniczyć i homilię wygłosić ks. Arcybiskup Witkor Skworc.
    Kazania odpustowe na pozostałych Mszach św. wygłosi ks. Łukasz Dziura, student rzymski, były kapelan
    naszego Metropolity. Uroczyste Nieszpory Odpustowe odprawimy wyjątkowo o godz. 19.15.
    Tego dnia uroczyście podziękujemy naszemu wieloletniemu kościelnemu, Panu Józefowi Czempce,
    który przeszedł na emeryturę, za 28-letnią posługę.

1. Wieczorem wszystkich parafian i obecnych gości zapraszamy na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski,
    którym tradycyjnie zakończymy świętowanie Odpustu Parafialnego.

1. W dniach poprzedzających Odpust, w czwartek, piątek i sobotę, w ramach tak zwanego Triduum,
    tradycyjnie czuwać będziemy na modlitwie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od 17.00 do 18.00.
    W poszczególne dni Adorację prowadzić będą parafialne grupy modlitewne w obecności relikwii św. Faustyny
    oraz bł. Michała Sopoćko – w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.

1. W czwartek przed Odpustem 26 sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji chorych i wiekiem
    osłabionych parafian oraz w intencji naszych seniorów. Po Eucharystii w salce katechetycznej odbędzie się
    spotkanie przy stole. Prosimy parafian, aby w miarę możliwości umożliwili chorym i seniorom przybycie na to spotkanie.

1. Bractwo Różańcowe dnia 10 września organizuje pielgrzymkę do dwóch Sanktuariów Maryjnych. W programie Msza św.
    z indywidualnym błogosławieństwem pielgrzymów w Leśniowie oraz nabożeństwo Maryjne w Myszkowie-Mrzygłód.
    Wyjazd z parkingu obok kościoła o godz. 8.00. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.

1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną, na nasze nowe ławki. Za tydzień, w dniu Odpustu Parafialnego kolekta powinowata.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Biela Krzysztof z Podlesia i Wróblowska Urszula z Podlesia (3)

Wandzel Tomasz z Giszowca i Czempka Patrycja z Podlesia (3)

Jałocha Wojciech z Podlesia i Zawisza Patrycja w Podlesia (1)

Połowczuk Marek z Katowic Centrum i Kosek Hanna z Podlesia (1)