OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.30.
  2. Dziś gościmy w naszej parafii kapucyna – o. Zbigniewa Kołodziejczyka. Dziękujemy mu za obecność i świadectwo
    oraz głoszenie słowa Bożego. Zachęcamy do włączenia się parafian do grupy Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej,
    a dzieci do grupy Rycerzy św. Franciszka.
  3. Dziś odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium NMP „Uśmiechniętej” w Pszowie.
  4. We wtorek 13 września przypada Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Mszą św. w intencji czcicieli NMP. Po Mszy św.
    Nabożeństwo Fatimskie, ok godz. 18.45 i na zakończenie procesja ze świecami, z figurą Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców..
  6. Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św. Spotkania z Panią Katechetką
    odbywają się w poniedziałki o godz. 16.30 w salce.
  7. W środę 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji zachęcamy, by w każdym domu
    na ścianie wisiał krzyż. Krzyże ścienne nabyć można w naszej kancelarii parafialnej.
  8. W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17.45 krótkie nabożeństwo
    do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  9. W czwartek Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin.
  10. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów klas III Gimnazjum wraz
    z rodzicami – odbędzie się w najbliższy piątek 16 września o godz. 19.00 w kościele.
  11. Spotkanie uczniów klas I i klas II Gimnazjum wraz z rodzicami w związku z przygotowaniem dalszym do bierzmowania
    odbędzie się w piątek 23 września o godz. 19.00.
  12. Adorację sobotnią 17 września poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.
    Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.
  13. Rodziny, które przyjmowały młodzież w czasie Światowych Dni Młodzieży zapraszamy
    w sobotę 17 września na spotkanie „podsumowujące” do ogrodu. Początek o godz. 19.00.
  14. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii,
    w niedzielę 7 maja 2017 roku, odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
  15. W dniach 14-15 października chcemy zorganizować pielgrzymkę z okazji 1050 rocznicy „Chrztu Polski”
    do Lichenia, Gniezna, Poznania i Lednicy. Zaliczka 50 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św.
  16. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolejna kolekta specjalna na spłatę naszych nowych ławek.
  17. Intencje na rok 2017 za zmarłych przyjmować będziemy od poniedziałku 19 września
    w kancelarii parafialnej. Jeszcze przez najbliższy tydzień przyjmujemy rezerwację Mszy św. w intencji żyjących.
  18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
    oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Wasyluk Mateusz z Piotrowic i Cieślak Aleksandra z Podlesia (3)

Będkowski Janusz z Brynowa i Czarnasiak Dorota z Podlesia (3)