1.    Dziś przeżywamy w Liturgii XXVI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2.    Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3.    W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś o godz. 17.45 krótkie nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4.    W czwartek Msza św. szkolna w intencji dzieci naszej parafii i ich rodzin.

5.    W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

6.    Adorację sobotnią 24 września poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

7.    W sobotę rozpoczyna sie miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 17.15. Niedzielne nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej.

8.    W czwartki tradycyjnie różaniec prowadzić będą dzieci. Początek o godz. 17.00. Dzieci otrzymywać będą pamiątkowe obrazeczki, przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego. Wszystkich parafian – dorosłych, młodzież i dzieci – serdecznie zapraszamy do jak najczęstszego udziału w tych nabożeństwach. W październiku czwartkowych Mszy św. szkolnych nie będzie.

9.    Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2017 r. oraz ich Mamuś odbędzie się w poniedziałek 10 października o godz. 19.00.

10.     Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi
w niedzielę 16 października podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

11.     Dziś zostanie odprawiona ostatnia Msza św. o godz. 20.00. Ta Msza św. powróci w maju przyszłego roku.

12.     Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Bóg zapłać z złożone ofiary. Dziś także przy wyjściu z kościoła po Mszach św. zapowiadana zbiórka na działalność charytatywną w naszej parafii.

13.     Za tydzień gościć będziemy w parafii ks. Dariusza Gadomskiego, proboszcza parafii p/w św. ojca Pio w Tychach, na Mąkołowcu. Będzie on głosił słowo Boże. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła, którą prowadzi ks. Dariusz. Jesteśmy parafią patronacką tej budowy.

14.  W dniach 14-15 października organizujemy pielgrzymkę z okazji 1050 rocznicy „Chrztu Polski” do Lichenia, Gniezna, Pól Lednickich i Poznania. Cena 150 zł. Zaliczka 50 zł. Chcemy skompletować drugi autokar! Zapisy w zakrystii. Mamy jeszcze wolne miejsca.

15.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację Intencji Mszy św. za żyjących i za zmarłych na rok 2017.

16.    Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo;
w środę wspomnienie św. Wacław; w czwartek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima, zaś w sobotę wspomnienie
św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Lisieux.

17.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Wieczorek Artur z Bytomia i Walasz Dorota z Podlesia (1)