OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy w Kościele Polskim kolejny Dzień Papieski. Tradycyjnie po Mszach św. przy wyjściu z kościoła
    młodzież przeprowadza dziś zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą edukację młodzieży z rodzin ubogich.
  2.  Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30 oraz na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 17.00.
  3. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15. W Niedziele o godz. 17.00
    – po Mszy św. popołudniowej, zaś w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00.
  4. Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2017 r. oraz ich Mamuś odbędzie się jutro,
    w poniedziałek 10 października o godz. 19.00.
  5. Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi
    za tydzień, w niedzielę 16 października, podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.
  6. W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
  7. W czwartek 13 października odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie,
    w 99 rocznicę tak zwanego „cudu wibrującego słońca”. Wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15,
    następnie o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej oraz członków Bractwa żywych i umarłych. Po Mszy św.
    tradycyjna procesja z zapalonymi świecami i figurą NMP z Fatimy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian,
    dorosłych, młodzież i dzieci.
  8. W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  9. W sobotę 15 października 2016 r. na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie modlitewne w ramach inicjatywy „Wielka Pokuta”,
    którą przygotowała Fundacja „Solo Dios Basta”.  Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi
    Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański . Zachęcamy do udziału lub duchowej łączności.
  10. Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00 i Nabożeństwo Różancowe od godz. 17.15 poprowadzi Bractwo Różańcowe.
  11. Za tydzień w Niedzielę 16 października o godz. 15.00 odprawimy kolejną w trwającym Roku Jubileuszowym Godzinę Miłosierdzia.
    Poprowadzi ją Czwartkowa Grupa Modlitewna.
  12. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  13. Za tydzień kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty za nowe ławki, z których już od kilku miesięcy korzystamy w naszym kościele.
  14. W najbliższy piątek 14 października wyruszy dwudniowa parafialna pielgrzymka z okazji 1050-lecia chrześcijaństwa
    na ziemiach polskich. Dwa autokary – 100 parafian uda się do Lichenia, Gniezna, Pól Lednickich i Poznania. Cena 150 zł.
    Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę, o godz. 19.30 w salce. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! Zapisy w zakrystii.
    Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu.
  15. W czwartek 20 października o godz. 19.30 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Rady Parafialnej. Członków Rady
    serdecznie zapraszamy.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

Zapowiedzi przedślubne:

Wieczorek Artur z Bytomia i Walasz Dorota z Podlesia (3)