1. Dziś II Niedziela Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  2. Dziś także „Barbórka” – liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Mszę św. w intencji naszych Górników
    i ich rodzin odprawimy dziś o godz. 14.00. W czasie Liturgii dokonamy poświęcenia figury św. Barbary po konserwacji.
  3. Przypominamy, że w Adwencie Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.
  4. Dzisiejsza Niedziela to dzień szczególnej modlitwy za Kościół na Wschodzie.
  5. Za tydzień przy wyjściu z kościoła przeprowadzimy zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
    Za tydzień gościć będziemy w parafii Ks. Włodzimierza Kuśnierz ze Lwowa, który duszpasterzuje na Ukrainie.
    Głosił On będzie słowo Boże w naszej parafii.
  6. Dziś wizyta duszpasterska przy ul. Sarniej, Imbirowej, Rolniczej, Zachodniej, Sasanek i Żurawinowej.
    Polecamy modlitwie wszystkie rodziny naszej parafii. Plan całej kolędy znajduje się w gablotach i na naszej stronie internetowej.
  7. Przypominamy, iż w dniu jutrzejszym, w poniedziałek 5 grudnia odbędzie się kolejna katecheza dla dzieci mających przystąpić
    do I Komunii św. oraz dla ich rodziców /Mamuś i Tatusiów/. Dzieci gromadzą się w salce, Rodzice w kościele.
    Początek o godz. 19.00. W najbliższą Niedzielę 11 grudnia, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00
    dokonamy poświęcenia medalików i krzyżyków dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. W środę 7 grudnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z modlitwami do Matki Boskiej
    Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
  9. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.
    odprawimy o godz. 6.45, 16.00 i 18.00.
  10. Tego dnia Bractwo Różańcowe zaprasza do udziału w Godzinie Łaski dla całego Świata. Od 12.00-13.00 trwać będziemy
    w naszym kościele na modlitwie przed Panem Jezusem.
  11. W czwartek 8 grudnia o godz. 20.00 w naszym kościele kolejne spotkanie modlitewne
    z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Tydzień później 15 grudnia czwartkowe spotkanie modlitewne
    będzie miało charakter wyjątkowy. Będzie to modlitwa małżeńska.
    Zapraszamy Małżonków naszej parafii. Szczegóły na plakatach w gablotach.
  12. O godz. 21.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP odprawimy Apel Jasnogórski.
  13. W sobotę 10 grudnia Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 poprowadzi Bractwo Różańcowe.
  14. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary szczere i serdeczne Bóg zapłać!
    Za tydzień kolekta na ogrzewanie naszego kościoła.
  15. Przy wyjściu z kościoła u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się w opłatki
    i świece Caritas na stół wigilijny /duże: 12 zł; małe: 6 zł/. Od dziś przez najbliższy tydzień prosimy
    o tradycyjne składanie w wystawionym koszu z przodu kościoła owoców i słodyczy do paczek,
    które Koło Charytatywne tradycyjnie przygotowuje na Święta dla najuboższych parafian.
  16. Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do systematycznego udziału w Roratach, które odprawiamy
    we wszystkie dni tygodnia o godz. 6.45. W minionym tygodniu liczna grupa dzieci i dorosłych systematycznie
    uczestniczyła w pierwszym tygodniu Rorat, co jest powodem wielkiej radości! Oby tak dalej.
  17. Tegoroczne „Betlejem w Spodku” odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.00.
    Bilety do nabycia w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie przy głównym wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki  „Królowa Polski”.