OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 MARCA)

1. Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale na godz. 15.15, z kazaniem pasyjnym ks. Karola Pukocza.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w czwartki z udziałem dzieci od godz. 17.00
oraz w piątki z udziałem młodzieży i dorosłych od godz. 17.15. Przed rozważaniem Męki Pańskiej

odczytujemy „zalecki” za zmarłych. Można je składać w zakrystii.

4. Jutro, w poniedziałek 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Dodatkową Mszę św.
w intencji wszystkich, którym patronuje św. Józef odprawimy o godz. 16.00.

5. W środę zachęcamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
Na zakończenie o godz. 17.45 krótkie Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia,
w którym w sposób szczególny modlimy się w intencji dzieci poczętych, by mogły bezpiecznie się narodzić.
Tego dnia odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00.

7. Zachęcamy także do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu 18 marca, prowadzonej
przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Początek o godz. 17.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8. Dziś druga kolekta specjalna na nowe ławki zainstalowane już w nawach bocznych naszego kościoła.
Za tydzień kolekta na potrzeby Archidiecezji.

9. Za tydzień w Katedrze będą miały miejsce uroczyste obchody 25 rocznicy Metropolii Górnośląskiej.
Msza św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem naszego Metropolity.

10. Za tydzień w Niedzielę swoje 39 urodziny obchodził będzie nasz Wikariusz, ks. Karol Pukocz. Msza św. w Jego intencji
zostanie odprawiona o godz. 16.00. Polecamy Go modlitwie parafian.

11. Na niedzielę 26 marca planujemy zaprosić do parafii członków Zakonu Maltańskiego. Jest on obecny na Śląsku od 1991 roku.
Czynnie wpisuje się w pomoc ubogim i potrzebującym, jak również zabezpiecza medycznie większość kościelnych wydarzeń
archidiecezji katowickiej. Maltańska Służba Medyczna jest stale obecna na Śląsku realizując dewizę zakonu – obrona wiary i pomoc potrzebującym.

12. Za tydzień członkinie Koła Charytatywnego naszej parafii rozpoczną sprzedaż Paschalików – świec na stół wielkanocny,
z których dochód przeznaczony będzie na działalność charytatywną.

13. W dniach 26 marca (Niedziela) do 5 kwietnia (środa) tradycyjnie wystawiony zostanie kosz na artykuły spożywcze
(słodycze, owoce etc.) do paczek świątecznych, które przygotuje Koło Charytatywne naszej parafii dla potrzebujących parafian.

14. Od dziś można zakupić nową książkę o Podlesiu, autorstwa Pana Inż. Stefana Gierlotki, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
W książce wśród wielu pięknych zdjęć archiwalnych znajduje się duże i wyraźne zdjęcie starego ołtarza, który planujemy
odtworzyć w 2019 roku. Cena książki 73 złote.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego
oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Kopiec Maciej z Podlesia i Jednaka Natalia z Siemianowic Śl. (2)

Miłek Łukasz z Nakła i Miksa Izabela z Podlesia (2)

Gadacz Wojciech z Krakowa i Bialik Agata z Podlesia (2)