OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Dariusza Gadomskiego, proboszcza z parafii św. Ojca Pio w Tychach-Mąkołowcu.
Głosi On dziś słowo Boże a kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła, którą realizuje.

Dziś odbywa się Pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Duchowo łączymy się z pielgrzymami
zgromadzonymi na piekarskim wzgórzu.

W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 17.00.

W czwartek 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Tego dnia Mszę św. szkolną o godz. 17.00 odprawimy w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.

Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która w roku bieżącym obchodzić będziemy 4 czerwca.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Piewszo-czwartkowa spowiedź uczniów szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.30.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. porannej, a po nim kolejna katecheza dla dorosłych.

Spowiedź I-piątkowa dzieci I-komunijnych i Wczesno-komunijnych w piątek 2 czerwca od 17.00.

Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas II odprawiona zostanie w piątek 2 czerwca o godz. 19.00.

W sobotę 3 czerwca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 3 czerwca. Początek o godz. 9.00.

W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00, zaś od 16.45 Adoracja
Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i okazja do spowiedzi św.

W sobotę 3 czerwca w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego czuwać będziemy w naszym parafialnym Wieczerniku.
Po Mszy św. wieczornej, od godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zaś od godz. 20.00 modlitwa uwielbienia
animowana przez czwartkową grupę modlitewną do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kolekta powinowata.

W niedzielę 4 czerwca w czasie Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00 będziemy świętować rocznicę I Komunii Świętej.

Spowiedź tych dzieci w sobotę o godz. 11.00.

Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych. Dzieci które uczestniczyły systematycznie w majowym prosimy
o przyniesienie nagromadzonych obrazków
we wtorek 30 maja na majowe, w celu przygotowania dla nich pamiątkowych dyplomów.

Zbliżają się wybory do parafialnej rady duszpasterskiej nowej kadencji. Prosimy o zabranie ze sobą znajdujących się
przy wyjściu z kościoła kartek z pieczęcią parafii z miejscem na trzy nazwiska kandydatów. Kartki po ich wypełnieniu
prosimy przynieść za tydzień do kościoła.

Prosimy, by uczniowie klas II Gimnazjum, którzy mają przystąpić do bierzmowania w roku 2018 pobierali formularze
zgłoszeniowe w zakrystii po Mszach św. i po ich wypełnieniu składali w kancelarii parafialnej w dniach 31 maja (śr)
lub 1 czerwca (cz) o godz. 19.00 wraz z karteczkami potwierdzającymi ich udział w Mszach św. młodzieżowych
w mijającym roku szkolnym. Pierwsze spotkanie z podziałem na grupy formacyjne – w pierwszy piątek miesiąca czerwca 02.06
o godz. 19.00, w ramach Mszy św. młodzieżowej.

W Boże Ciało 15 czerwca procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Uniczowską oraz ul. Saską,
aż do Leśniczówki na Dąbrowie
.

W Boże Ciało 15 czerwca odbędzie się w naszej parafii kolejny, czwarty już Festyn Parafialny „Kole Fary”.
Prosimy o przynoszenie gadżetów i pamiątek: zabawek, książek, etc. do zabawy loteryjnej oraz o wsparcie finansowe festynu.
Na scenie wystąpią God’s Property i Katolika Front.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego z planszą na majowe
oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Kloc Paweł z Podlesia i Sikora Anna z Krakowa (3)

Gotwicki Nikodem z Tychów i Urbanek Marzena z Podlesia (1)

Staszczyk Krzysztof z Podlesia i Pawłowska Katarzyna z Podlesia (1)