OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 CZERWCA)

Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dziś w ramach Nieszporów zapraszamy na Namiot Spotkania (medytację Słowa Bożego) pod przewodem Młodzieży Oazowej na godz. 15.30.

Dziś odbędzie się w naszej parafii Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Młodzież oazowa z całego dekanatu Katowice-Piotrowice
weźmie udział we Mszy św. godz. 16.00. Mszę św. o godz. 16.00 muzycznie animować będzie dawna Grupa Franka.
Po Mszy św. zapraszamy na krótki koncert w ich wykonaniu. Początek ok. godz. 17.00.

Dziś Kolekta na potrzeby Archidiecezji, a przy wyjściu z kościoła po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę na remont kopuły
naszej Archikatedry w Katowicach. Za tydzień kolekta specjalna na spłatę nowych ławek w nawach bocznych naszego kościoła!

W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i na zakończenie o 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W najbliższy czwartek 15 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 12.30!
Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. z godz. 9.00, czyli około godz. 10.00. Zgodnie z zapowiedzią pójdziemy ulicami:
Michałowskiego, Uniczowską
oraz ul. Saską, aż do Leśniczówki na Dąbrowie. Cztery Ołtarze będą się znajdować przy Poczcie,
na rozwidleniu ulic Chabrowej i Saskiej, na ro
zwidleniu ulic Podleśnej i Saskiej oraz przy wejściu do lasu u końca ul. Saskiej.
Ostatni ołtarz poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zostanie postawiony przy Leśniczówce.
Tam zakończymy procesję
Nabożeństwem do NSPJ.
Prosimy parafian z poszczególnych ulic by włączyli się w przygotowanie ołtarzy. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe
oraz dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów. Próba dzieci I-komunijnych i Wczesno-komunijnych jutro, w poniedziałek 12 czerwca
o godz. 18.45 – po Mszy św. wieczornej!

W Boże Ciało 15 czerwca odbędzie się w naszej parafii kolejny Festyn Parafialny „Kole Fary”. Nasze parafianki prosimy o upieczenie „kołocza”
i innych ciast na to świętowanie.
Prosimy także, by przynosić gadżety, zabawki, książki etc. do zabawy loteryjnej. Liczymy także
na
wsparcie finansowe festynu. Całość rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Na scenie: Podlesianki (15.15);
DJ z disco dla dzieci (15.45-16.30);
God’s Property (18.00) i Katolika Front (20.00), a na koniec będzie Disco dla młodzieży i dorosłych (21.15-22.15).
Na ogrodzie gastronomia i zabawy dla dzieci; na łączce atrakcje dla najmłodszych (zjeżdżalnia etc.), a na placu przed Farą strzelnica
i zabawa loteryjna z fantami w salce
oraz losowaniem nagrody głównej, która będzie Telewizor i innych nagród. Zapraszamy Parafian i gości spoza parafii!

Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 17 czerwca poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.

Zbliżają się wybory do parafialnej rady duszpasterskiej nowej kadencji. Dziś wystawiamy Listę Wyborczą. Wybory będą miały miejsce za tydzień 18 czerwca.

We wtorek 13 czerwca, w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, odbędzie się w naszej parafii tradycyjny Dzień Chorych.
Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 9.00, a po niej w salce tradycyjne spotkanie przy stole.
Prosimy o umożliwienie naszym chorym i osłabionym wiekiem parafianom udziału w tym spotkaniu.

Również we wtorek 13 czerwca Dzień Fatimski – 100 rocznica drugiego Objawienia. Msza św. w intencji czcicieli NMP o godz. 18.00
i po niej tradycyjnie Różaniec Fatimski oraz Procesja ze świecami i figurą Matki Bożej. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
Po Apelu dokonamy posadzenia Dębu upamiętniającego 100 rocznicę Objawień Fatimskich, przywiezionego ze Śląskiej Fatimy – z Turzy Śląskiej.

Organizujemy kolejną parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 21 czerwca (w środę). Zapisy w zakrystii. Zaliczka 20 zł.
Zachęcamy do licznego udziału także rodziców z dziećmi i młodzież.

Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego” oraz naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Brożek Arkadiusz z Podlesia i Konciak Paulina z Kostuchny (1)

Piasecki Piotr z Katowic i Jabłońska Anna z Podlesia (1)

Gotwicki Nikodem z Tychów i Urbanek Marzena z Podlesia (3)

Staszczyk Krzysztof z Podlesia i Pawłowska Katarzyna z Podlesia (3)