OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 LIPCA)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą.

2/ Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca. Zgodnie z zapowiedzią, odprawiamy dziś Mszę św. „chrzcielną
       o godz. 14.00.
Przypominamy iż nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

3/ Pamiętamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ W środę 19 lipca organizujemy jednodniowy wyjazd dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w Podlesiu.
      Tym razem planujemy zwiedzić ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Prosimy o zgłoszenie dzieci i opiekunów w zakrystii.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej,
       w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy
na początek.

6/ W tym tygodniu 21 lipca przypada 3 piątek miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. ok. godz. 7.40
      odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Litanią przed Najświętszym Sakramentem.

7/ W sobotę 22 lipca przypada Święto św. Marii Magdaleny.

9/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 22 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja
       i Przyjaciół Misji
. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

10/ Dziś kolekta „specjalna” na spłatę nowych ławek w nawach bocznych naszego kościoła.
      Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

11/ Za tydzień 23 lipca w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego
     przeprowadzą tradycyjną zbiórkę na działalność charytatywną w naszej parafii.
     Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za pomoc charytatywną niesioną w parafii od lat
     i zachęta dla innych parafian i parafianek do włączenia się w wolontariat w ramach tej wspólnoty!

12/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku
      oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła
      wobec nowo poznawanych osób!

13/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka:
      Królowa Polski. Jest także Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedślubne:

Auguścik Michał z Zadola i Wolska Joanna z Podlesia (1)

Kucz Michał z Międzyrzecza i Pałka Katarzyna z Podlesia (1)

Czech Rafał z Podlesia i Szczotka Monika z Kobióra (2)

Mirek Arkadiusz z Podlesia i Piechaczek Ewa z Podlesia (3)

Kahlert Piotr z Podlesia i Bątor Ewelina z Podlesia (3)

Długajczyk Kamil z Janowa i Szojda Agata z Podlesia (3)

Jerzykowski Paweł z Podlesia i Leśniewska Magdalena z Łazisk Górnych (3)