OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - ODPUST PARAFIALNY - 27 SIERPNIA

1/ Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową.
      Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Biskup Marek Szkudło. Kazania odpustowe
      na pozostałych Mszach św. głosi ks. Kanonik Zbigniew Kocoń, Archidiecezjalny Duszpasterz Róż Różańcowych.

2/ Na uroczyste Nieszpory Odpustowe zapraszamy dziś na godz. 19.15.

3/ Od piątku 1 września w naszej parafii w Podlesiu rozpocznie posługę duszpasterską ks. Henryk Otremba.
     Będzie on na warunkach rezydenta. Ks. Henryk pochodzi z Wodzisławia, z parafii św. Herberta.
     Wyświęcony w roku 1995 w Katowicach. Od roku 2002 jest członkiem jednej ze wspólnot charyzmatycznych Kościoła,
     kapłanem Wspólnoty Emmanuel. Pracował w Belgii i we Francji, a ostatnie lata w Warszawie.
     Obecnie wrócił do Archidiecezji i zamieszkał u nas. Będzie służył Wspólnotom Emmanuel na południu Polski.
     Serdecznie Go witamy i otaczamy modlitwą.

4/ W poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z tej okazji
      w intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podst. o godz. 8.00.
Na zakończenie Mszy św.
      dokonamy poświęcenia tornistrów, przyborów szkolnych oraz tradycyjnych tyt uczniom klas pierwszych.

5/ Już od poniedziałku 4 września można będzie rezerwować intencje Mszy św. na nowy rok 2018.
      Przez pierwsze dwa tygodnie tradycyjnie przyjmować będziemy intencje za żyjących, a dopiero od
18 września za zmarłych.
      W związku z przybyciem do parafii ks. Henryka Otremby, można będzie także zamówić dodatkowo intencje Mszy św.
      jeszcze od września do grudnia bieżącego roku.

6/ W środę 30 sierpnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy na godz. 17.00.

7/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
      W pierwszy piątek 1 września tradycyjnie odprawimy nabożeństwo do N.S.P.J. po Mszy św. porannej,
      a po nim pierwsza po wakacjach katecheza dla dorosłych.

8/ W pierwszą sobotę miesiąca 2 września zapraszamy na Godzinki na godz. 6.30, oraz
      na Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich na godz. 16.00, na Adorację Najświętszego Sakramentu
      z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej od godz. 16.45 i na Różaniec.

9/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę. Początek o godz. 9.00.

10/ W sobotę przeżywać będziemy w Archidiecezji dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

11/ W niedzielę 3 września obchodzić będziemy w parafii w Podlesiu Katowickie Dożynki. Msza św. z tej okazji o godz. 13.00,
      a potem uroczyste przejście na Stadion Podlesianki, gdzie odbędą się dalsze obchody dożynkowe i wspólne świętowanie.

12/ W poniedziałek 4 września zapraszamy rodziców z dziećmi pragnącymi przystąpić do Wczesnej Komunii św. w roku 2016,
      na pierwszą katechezę. Początek o godz. 16.30.

13/ Dziś kolekta powinowata. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać!

14/ Bractwo Różańcowe organizuje Pielgrzymkę do Lublińca, do kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
      w sobotę 16 września b. r. W programie także zwiedzenie Muzeum św. Edyty Stein oraz odwiedziny w Kokotku, w Ośrodku „Niniwa”.
      Zapisy w zakrystii.

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego
      oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

16/ Wszystkim uczestnikom Liturgii Odpustowej życzymy obfitości Bożych łask, przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej,
      naszej Patronki, Pani i Królowej.

Zapowiedzi: Marcin Oleksik z Podlesia i Magdalena Czen z Zadola (3)