OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 WRZEŚNIA)

1/ Dziś XXII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na pierwsze po wakacjach Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

3/ Dziś o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodem Metropolity Górnośląskiego odbywa się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
      Wszystkich Oazowiczów oraz osoby, które formowały się w tym ruchu, zachęcamy do udziału.

4/ Dziś w naszej parafii odbywają się Katowickie Dożynki. Msza św. o godz. 13.00 i po niej uroczyste przejście na Stadion „Podlesianki”, gdzie trwać będzie świętowanie.
      Zachęcamy do udziału.

5/ Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św.
      Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami odbędzie się jutro, w poniedziałek 4 września o g. 16.30.

6/ Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
      Na jej zakończenie, o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek 7 września o godz. 17.00. pierwsza Msza św. „szkolna” dla uczniów szkoły podstawowej.
      Zachęcamy do systematyczności. Dzieci otrzymywać będą obrazki, a za wytrwałe uczestnictwo otrzymają na koniec roku szkolnego kolejny dyplom.

8/ W czwartek zapraszamy na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od 20.00.

9/ W sobotę 9 września w parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach odbędzie się spotkanie wiernych całego naszego Dekanatu Katowice – Piotrowice.
    O godz. 18.00 będzie odprawiona Eucharystia, a po niej Koncert i wspólne świętowanie. Kolekta w czasie Mszy św. zostanie przeznaczona na budowę kościoła.
    Każda z parafii dekanatu ma dotrzeć na Kąty w pieszej pielgrzymce, odmawiając Różaniec. Dlatego zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
    Wyruszymy z Podlesia, z naszego kościoła do parafii na Kontach o godz. 17.00.
    Zbierzemy się w naszym kościele o godz. 16.45 i zaczniemy krótkim Nabożeństwem do Matki Bożej.
    Kto nie jest w stanie ruszyć w drogę pieszo, może dojechać własnym środkiem lokomocji. W imieniu gospodarza, ks. Grzegorza Węglorza, zapraszamy do licznego udziału.

10/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 9 września o godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Bractwa Różańcowego.

11/ Dziś kolekta na potrzeby naszej Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

12/ Od jutra w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. za żyjących na nowy rok 2017.
        Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy od poniedziałku 18 września.

13/ Kandydaci do bierzmowania – uczniowie klas III Gimnazjum pierwsze spotkanie mieć będą w piątek 22 września o godz. 17.00 w kościele.

14/ Zachęcamy rodziny naszej parafii do wstąpienia do Oazy Domowego Kościoła. W parafii istnieją już dwa kręgi. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Karolem.

15/ Oaza młodzieżowa ma spotkanie się w piątki. Początek o godz. 18.00 na Eucharystii i po niej spotkanie formacyjne w salce.
      Młodzież licealną i gimnazjalna zachęcamy do Oazy.

16/ Chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczęta chcące należeć do dziewczęcej służby liturgicznej zapraszamy na zbiórki, w każdą sobotę o godzinie 9.00.

17/ Bractwo Różańcowe organizuje Pielgrzymkę do Lublińca, do kościoła św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w sobotę 16 września b. r.
       W programie także zwiedzenie Muzeum Edyty Stein oraz odwiedziny w Kokotku, w Ośrodku „Niniwa”. Cena 35 zł. Zapisy w zakrystii.

18/ Pielgrzymka do Fatimy wyruszy z naszej parafii 11 października. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 11 września o godz. 19.30.
       Mamy już 29 osób na liście i jest ostatnia okazja by się jeszcze dopisać. Całkowity koszt pielgrzymki 3.200 zł. Zachęcamy do udziału!

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.