OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 PAŹDZIERNIKA 2017)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XXVI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30 i na pierwsze w tym roku październikowe Nabożeństwo Różańcowe na g. 17.00.
      Przypominamy, że Mszy św. o godz. 20.00 już nie będzie.

3/ Dziś rozpoczyna się miesiąc październik, który jest miesiącem różańcowym.
     Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych codziennie o godzinie 17.15, a w Niedziele o godz. 17.00 – po Mszy św. popołudniowej.
     W czwartki tradycyjnie Różaniec z udziałem dzieci od 17.00.

4/ W środę od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakram. w ciszy, zaś od 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

5/ W czwartki zapraszamy do udziału w spotkaniu modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 20.00.

6/ W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

7/ W czwartek spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej przed różańcem od godz. 16.30.

8/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 6 października, po Mszy św. porannej. Po nabożeństwie kolejna katecheza dla seniorów.

9/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w I piątek m-ca od godz. 17.00.

10/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii i kandydatów do bierzmowania, w I piątek o 19.00.

11/ W sobotę 7 października swoje patronalne Święto obchodzić będzie Bractwo Różańcowe.
     Tego dnia członkowie Bractwa oraz inni przedstawiciele naszej parafii wezmą udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do granic”.
     Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii.

12/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 7 października, o godz. 6.30.

13/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w I sobotę m-ca 7 października. Początek o godz. 9.00.
      Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

14/ Msza św. wynagradzająca za grzechy świata w duchu objawień fatimskich w sobotę o 16.00.
      Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 ze wspólnym 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych,
      następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.15 modlitwa różańcowa.

15/ Pierwsza katecheza przy parafii dla dzieci mającym przystąpić do I Komunii św. w maju 2018 r. oraz ich Mamuś odbędzie się jutro w poniedziałek 2 października o godz. 19.00.

16/ Poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej i wczesnej Komunii św. za tydzień, w niedzielę 8 października,
      podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00.

17/ Kolekta dzisiejsza na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta przyszłej niedzieli 8 października przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

18/ W przyszłą niedzielę 8 października przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski.
      Tego dnia tradycyjnie przy wyjściu z kościoła po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

19/ Również w przyszłą Niedzielę, po Mszach św. przed kościołem, rozpoczniemy zbiórkę podpisów w celu poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.
      Prosimy o zabranie do kościoła dowodu osobistego i o wsparcie akcji w obronie życia Nienarodzonych,
      poprzez zmianę ustawy „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”, w kierunku uchylenia dopuszczalności aborcji eugenicznej .

20/ W dniach 18–20 października (od środy do piątku) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium NMP w Gietrzwałdzie, z okazji 140 rocznicy Objawień Matki Bożej,
      do Świętej Lipki, Niepokalanowa i na Żoliborz w Warszawie, do bł. ks. Jerzego Popiełuszko oraz do Świątyni Opatrzności Bożej.
      Zaliczka 50 zł.
Koszt 260 zł. Zapisy w zakrystii.

21/ W dniach 3–10 lutego 2018 roku wyruszy z parafii Pielgrzymka do Ziemi Świętej, do Jordanii, Izraela i Palestyny.
      Zachęcamy do udziału. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

22/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.