OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 PAŹDZIERNIKA)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele XXX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na 15.30 a także na Nabożeństwo Różańcowe na 17.00.
      Prosimy by Dzieci, które systematycznie uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych, przyniosły na Różaniec jutro w poniedziałek
      plansze z obrazkami. Dyplomy otrzymają 1 listopada.

3/ We wtorek 31 października organizujemy Różaniec i Marsz Wszystkich Świętych.
      Początek o godz. 17.00. Dzieci mogą przebrać się za jednego z ulubionych Świętych.

4/ W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w kościele odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

5/ Tego dnia na cmentarzu odprawimy nabożeństwo z procesją i modlitwami za zmarłych o godz. 14.00,
      a po niej o godz. 15.00 tradycyjnie odprawimy Mszę w intencji wszystkich spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu w Podlesiu.

6/ Również tego dnia w kaplicy cmentarnej młodzież ze służby liturgicznej przyjmować będzie „zalecki” za zmarłych – w godzinach 8.00–14.00.

7/ W czwartek 2 listopada w „Dzień Zaduszny” w kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00,
      zaś w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian.

8/ Od czwartku 2 do środy 8 listopada odmawiać będziemy w naszym kościele Różaniec za zmarłych zalecanych.
      W niedzielę od 17.00, zaś w tygodniu od 17.15. W czwartek od 17.00 z udziałem dzieci.

9/ W czwartek 2 listopada zapraszamy na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00.

10/ Odpust zupełny, za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych
      i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przeznawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę,
      modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św.,
      zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach Oktawy Uroczystości Wszystkich Św.,
      przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

11/ „Zalecki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. aż do środy 8 listopada.
      Specjalne kartki na „zalecki” znaleźć można przy wyjściu z kościoła.

12/ W tym tygodniu przypadną: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

13/ W czwartek 2 października spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej od godz. 15.30, ze względu na dodatkową Mszę św.,
      którą tego dnia (Dzień Zaduszny) odprawimy o godz. 16.00.

14/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 3 listopada po Mszy św. porannej.
      Po nabożeństwie katecheza dla dorosłych.

15/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 3 listopada od godz. 17.00.

16/ Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum
      odprawiona zostanie w piątek 3 listopada o godz. 19.00 w kościele.

17/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 4 listopada o godz. 6.30.

18/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 4 listopada.
      Początek o godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

19/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00
      i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych.

20/ Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. We Wszystkich Świętych kolekta na nowe okna,
      które wymieniliśmy na najwyższym piętrze probostwa. Kolekta przyszłej niedzieli 5 listopada na renowację Archikatedry w Katowicach.

21/ Jeszcze dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórkę podpisów w celu poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

22/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz „Królowej Polski”.