OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 LISTOPADA)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii XXXIII Niedzielę zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś obchodzimy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.
      Modlitwie polecamy organistów, scholę dziewczęta z służby liturgicznej oraz kantorów naszej parafii.

3/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

4/ Jutro w poniedziałek 20 listopada wyruszy z naszej parafii listopadowa pielgrzymka na Jasną Górę.
      Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 15.00. Zbiórka o 14.45.
      W programie Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, zejście do krypt grobowych Mnichów oraz modlitwa Różańcowa za zmarłych zlecanych.
      Powrót po Apelu Jasnogórskim.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę 22 listopada od godz. 17.00, i na zakończenie ok. 17.45 modlitwy
      do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6/ Na Mszę św. szkolna zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców oraz dziadków w czwartek 23 listopada na godz. 17.00.

7/ Adoracja sobotnia 25 listopada od godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
      W tym czasie okazja do spowiedzi świętej.

8/ Za tydzień w niedziele 26 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

9/ Dziś kolekta specjalna na nasze nowe freski. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej Archidiecezji.

10/ Za tydzień w niedzielę 26 listopada, po Mszach św. przy wyjściu z kościoła panie z parafialnego Koła Charytatywnego
      przeprowadzą tradycyjną zbiórkę na cele charytatywne, szczególnie na przygotowanie paczek „bożonarodzeniowych” dla potrzebujących.

11/ Już od najbliższej niedzieli 26 listopada proponować będziemu parafialny kalendarz na nowy rok 2018 z naszymi nowymi freskami.
      Będzie kosztował 10 zł i będzie cegiełką na remonty w parafii.

12/ Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy sprzedaż świec na stół wigilijny oraz opłatków.

13/ Za dwa tygodnie w sobotę 2 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, popularnie zwane kolędą.
     Plan tegorocznej kolędy opublikujemy za tydzień w niedzielę 26 listopada w najbliższym numerze naszej gazetki „Królowa Polski”
     oraz na naszej stronie internetowej (
www.parafia-podlesie.pl).
     W Adwencie chodzić będziemy we wszystkie soboty i niedziele Adwentu oraz w 2, 3 i 4 piątek Adwentu.
     W piątki od godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 15.00.
     Kolędę rozpoczniemy od ulic: Saskiej, Dąbrowy, Chabrowej i Podleśnej.

14/ Caritas Polska oraz Pomoc Kościołowi w Potrzebie – organizują koncert charytatywny z udziałem Piotra Rubika,
      który odbędzie się w katowickim Spodku 24 listopada (piątek) o godz. 20.00.
      Bilety w cenie 35 zł do nabycia u ks. Proboszcza (w kancelarii).

15/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.