OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 GRUDNIA 2017)

1/ Dziś III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości „Gaudete”.
      Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

2/ Trwają Rekolekcje Adwentowe, prowadzone przez Ojca Oblata, o. Tomasza Maniurę.
      Zakończy je dziś spotkanie z Rekolekcjonistą o
godz. 17.00, w czasie którego opowie On
      o ostatniej wakacyjnej eskapadzie rowerowej do Islandii! Modlimy się o owoce rekolekcji.

3/ Przypominamy, że w Adwencie Nieszporów Niedzielnych w kościele nie odprawiamy.

4/ Dziś wizyta duszpasterska przy ul. Sołtysiej. Ostatnia w Adwencie kolęda w sobotę 23 grudnia.
      Polecamy modlitwie wszystkie rodziny naszej parafii.
Plan całej kolędy znajduje się w gablotach oraz
      na naszej stronie internetowej
oraz w naszej gazetce parafialnej.

5/ W środę 20 grudnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z modlitwami
      do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

6/ W czwartek 21 grudnia o godz. 19.30 rozpocznie się w naszym kościele spotkanie modlitewne z kolejną konferencją ks. Proboszcza.
      Szczegóły na plakatach w gablotach. Zapraszamy.

7/ Od dzisiejszej Niedzieli 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, polegająca na bezpośrednim przygotowaniu
      do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 23 grudnia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

9/ Dziś kolekta specjalna na nowe freski. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
      W czasie pasterki kolekta na Fundusz Ochrony Życia. W Uroczystość Bożego Narodzenia kolekta powinowata.
      Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

10/ Przy wyjściu z kościoła u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
     Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ponad 150 paczek
     pod choinkę dla naszych Parafian będących w potrzebie.

11/ Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do dalszego udziału w Roratach, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 6.45.

W sobotę zakończenie rorat Mszą św. o godz. 8.00.

12/ Ostatnie w tym roku Roraty dla przedszkolaków odprawiamy czwartek o godz. 18.00.
      Przedszkolaki otrzymują obrazki do budowy szopki na Święta.

13/ Podobnie jak przed rokiem, odprawimy Pasterkę o godz. 22.00 i o godz. 24.00.

14/ W nadchodzącym tygodniu zachęcamy do sakramentu Spowiedzi Świętej.
      Od poniedziałku do środy w godz. 17.00-18.00 i 19.00-20.00. W czwartek i piątek w godz. 7.30-12.00;
15.00-18.00 oraz 19.00-21.00.
        W sobotę w godz. 7.30-14.30 oraz 19.00-21.00, zaś w Wigilię (Niedziela) 30 min. przed Mszami św. i w godz. od 13.30-17.00.

15/ W sobotę 23 grudnia odwiedzimy naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Początek o godz. 12.00. Zgłoszenia z zakrystii.

16/ Przekazanie Światełka z Betlejem dokona się w Wigilię o godz. 15.00 w kościele.

17/ Bilety na tegoroczne „Betlejem w Spodku” są do nabycia w zakrystii. Koncert odbędzie się w piątek 29 grudnia o godz. 19.00.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.