OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 GRUDNIA 2017)

1/ Dziś Wigilia. W Liturgii przeżywamy IV Niedzielę Adwentu.

2/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 Harcerze tradycyjnie przyniosą do ołtarza Światełko Betlejemskie,
      zaś o godz. 15.00 odbędzie się krótkie nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła.

3/ Pod chórem, u Pań z Koła Charytatywnego można zaopatrzyć się jeszcze w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
      Zachęcamy do pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania przed zbliżającą się Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
      Dziś jeszcze spowiadamy 30 min. przed Mszą św. oraz w godz. 13.30-17.00.

4/ Dziś tradycyjnie zachęcamy do zachowania postu oraz przygotowania ewangelicznych życzeń, które składać będziemy łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole.

5/ Zachęcamy, by dziś pamiętać o osobach samotnych, tradycyjnie przygotowując dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa.
      Jeśli mamy w pobliżu samotnych sąsiadów nie wahajmy się udać do nich z życzeniami lub zaprosić do siebie.

6/ Tradycyjne strojenie choinki przez dzieci dziś przed Mszą św. „rodzinną” o godz. 10.30.

7/ Dziś z racji Wigilii, Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 nie będzie.

8/ Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Pasterkę z udziałem dzieci, o godz. 22.00 oraz tradycyjnie w noc Narodzenia Pańskiego o godz. 24.00 na Pasterkę dla dorosłych.
       Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

9/ Młodzież tradycyjnie zaprasza na Jasełka przed Pasterką, na godz. 23.30.

10/ W Boże Narodzenie Msze św. odprawimy o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Zapraszamy także na uroczyste Nieszpory Kolędowe na godz.15.30.

11/ W drugi dzień Świąt Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 oraz dodatkowo Msza św. chrzcielna o godz. 14.00.
      Tego dnia zapraszamy tradycyjnie na wspólne kolędowanie z Bractwem Różańcowym na godz. 15.15.

12/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Jutro w Boże Narodzenie kolekta „powinowata”, zaś w drugi dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

13/ Po Świętach, w dniach od 27-30 grudnia, kontynuować będziemy Odwiedziny Duszpasterskie na ulicach:
      Uniczowskiej, Storczyków, Trojoka, Barwinków, Cyklamenów oraz Goździków. W dni tygodnia od godz. 16.00, zaś w sobotę od godz. 15.00.

14/ W czwartek 28 grudnia wspominamy męczeństwo dzieci z Betlejem, Świętych Młodzianków. Tego dnia odprawimy dodatkową Eucharystie o godz. 10.00.
      Po każdej Mszy św.
udzielać będziemy dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.

15/ W tym roku Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w Niedzielę 31 grudnia. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.

16/ Zachęcamy do udziału w Betlejem w Spodku 29 grudnia w piątek. Początek o godz. 19.00. Wystąpi wielu znanych artystów muzyki chrześcijańskiej.
      Szczegóły na plakatach. Bilety do nabycia w zakrystii.

17/ Dziś po Mszach św. przy wyjściu z kościoła do nabycia kalendarz parafialny – „cegiełka” na rok 2018 w cenie 10 zł
      oraz książki Joanny Bątkiewicz-Brożek „Jezu, ty się tym zajmij”, o ks. Dolindo Ruotolo.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: do nabycia Gość Niedzielny oraz nasz parafialny tygodnik Królowa Polski – w uroczystej kolorowej szacie.

Skaładamy wszystkich szczere i serdeczne życzenia:

Zdrowych, pełnych pokoju i radości Uroczystości Bożego Narodzenia !
Owocnego świętowania w rodzinnym gronie i w parafialnej wspólnocie !

Głębokiego przeżycia jednej z podstawowych prawd wiary naszej:
że Boży Syn, Jezus Chrystus, przyszedł w ludzkim ciele
aby nas zbawić i odmienić nasze życie
dając moc i łaskę!

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET PAX HOMINIBUS BONE VOLUNTATIS !!!