OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31 GRUDNIA 2017)

1/ Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich.
      W czasie każdej Mszy św. małżonkowie będą mieli dziś możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej złożonej w dniu Ślubu.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.30.

3/ Dziś przeżywamy ostatni dzień mijającego Roku Pańskiego 2017.
      O godz. 16.00, odprawiona zostanie Msza św. w intencji wszystkich parafian, którzy w mijającym roku odeszli z tego Świata.

4/ Po Mszy św. tradycyjnie odprawimy krótkie nabożeństwo dziękczynne i błagalne.

5/ Tych, którzy w dzisiejszą noc sylwestrową nie udają się na bale zapraszamy na Mszę św., którą tradycyjnie odprawimy po północy
      (o godz. 00.05), na rozpoczęcie nowego Roku Pańskiego. Będzie to Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

6/ Przed północą jak co roku zapraszamy do zakończenia starego roku przed Najświętszym Sakramentem.
      Adoracja w ciszy od godz. 23.00-23.55.

7/ Dnia 1 stycznia 2018 roku, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym:
      o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

8/ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.
      Kolekta jutrzejsza 1 stycznia tradycyjnie przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

9/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

10/ W pierwszy piątek miesiąca 5 stycznia po Mszy św. porannej, ok. 7.40 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
      a po nim kolejna katecheza dla dorosłych i dla seniorów.

11/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna wyjątkowo w piątek, 5 stycznia.
      Początek o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

12/  Młodzież zapraszamy na Mszę św. w jej intencji w I piątek m-ca na godz. 18.00 z racji kolędy!

13/ W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/.
      Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku Niedzielnym o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

14/ Dnia 6 stycznia 20 rocznicę święceń biskupich obchodził będzie nasz Metropolita Abp Wiktor Skworc.
      Msza św. w Jego intencji odprawiona zostanie o godz. 12.00 w katowickiej Archikatedrze. Zapraszamy parafian do udziału.

15/ Msza św. wynagradzająca za grzechy Świata w pierwszą sobotę miesiąca, zostanie odprawiona o godz. 16.00.
      Będzie to Msza św. z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

16/ Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00 tradycyjnie zapraszamy na Koncert Kolędowy w wykonaniu Orkiestry Górniczej
      pod dyrekcją Pana Szczepana Kurzei.

17/ Tego dnia ze względu na „Koncert Noworoczny” Górniczej Orkiestry Dętej
      Adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje przesunięta z godziny 17.00 na godz. 19.00.

18/ W sobotę 6 stycznia o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. z Niedzieli Chrztu Pańskiego.

19/ Już dziś zapowiadamy koncert kolędowy w wykonaniu Szefowej naszej Parafialnej Scholi Dziecięcej Pani Marii Jędrysik
      z zespołem „H and M project. Odbędzie się on w sobotę 13 stycznia o godz. 19.00.
      Zespół będzie także animował śpiewem kolęd Mszę św. o godz. 18.00.
      Zachęcamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału w tym koncercie.

20/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.
      Mamy jeszcze w sprzedaży nasz parafialny Kalendarz z nowymi freskami.