OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 STYCZNIA 2018)

1/ Dziś obchodzimy w Liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie
       oraz zapowiedzią ustanowienia sakramentu chrztu św. Dziękujmy dziś za dar chrztu św., przez który staliśmy się członkami Kościoła Bożego.

2/ Zapraszamy dziś na Nieszpory Kolędowe na godz. 15.30.

3/ Trwają wizyty kolędowe. Dziś idziemy na ul. Norblina i ul. Kokota.
       W tygodniu rozpoczynamy od godz. 16.00, zaś w soboty i niedziele od godz. 15.00.
       Plan kolędy znajduje się w gablotach i na naszej stronie internetowej.
       Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w proponowanym przez nas terminie nie mogli nas gościć,
       w sobotę 27 stycznia lub 2 Niedzielę 28 stycznia – do wyboru.
       Zgłoszenia w kancelarii w godzinach otwarcia, w zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.

4/ Od jutra rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w Roku Liturgicznym.
       W tym okresie rozważamy ewangeliczne tajemnice życia Jezusa z Nazaretu, naszego Pana, w całej ich pełni.
       Tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego – do 2 lutego – podczas Liturgii śpiewać będziemy kolędy.

5/ W środę 10 stycznia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00,
       Zaś od godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Pielgrzymi, mający udać się do Ziemi Świętej 3 lutego, mają spotkanie organizacyjne w środę 10 stycznia o godz. 19.30. Zapraszamy!

7/ Adorację sobotnią 13 stycznia od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

8/ W najbliższą sobotę 13 stycznia zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu „H and M project”.
       Początek o godz. 19.00. Zespół będzie także animował śpiewem kolęd Mszę św. o godz. 18.00.
       Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tym koncercie.

9/ W czwartek 18 stycznia, podobnie jak przed rokiem i dwoma laty, planujemy wyjazd do Bazyliki w Panewnikach
       na parafialną Adorację przy żłóbku i wspólne kolędowanie. Wyjazd autokarem o godz. 10.15 z parkingu.
       Można dojechać własnym środkiem lokomocji. Początek adoracji o godz. 11.00. Zakończenie Mszą św. o godz. 12.00.
       Zachęcamy do licznego udziału, zwłaszcza członków grup parafialnych.

10/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Bóg zapłać z złożone ofiary. Za tydzień kolekta na Archidiecezję.

11/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.
      Zachęcamy także jeszcze do nabywania naszego parafialnego kalendarza – „cegiełki” z fotografiami fresków – w cenie 10 zł.

12/ Na czas pierwszego tygodnia liturgicznego okresu zwykłego, niech nam wszystkim obficie Pan Bóg błogosławi!