OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 STYCZNIA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii III Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

2/ Nabożeństwo w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa odprawimy dziś w ramach Nieszporów o godz. 15.30.

3/ Dziś Szkoła Pijarów przy ul. Pijarskiej na Bażantowie organizuje Dzień Dawcy Szpiku - Pomoc dla Kuby (ucznia) - w godz. 11.00 - 15.00.
      Potencjalnych dawców zachęcamy do włączenia się w tą szczytną inicjatywę.

4/ W czwartek 25 stycznia obchodzimy Święto nawrócenia św. Pawła. Będzie to ostatni dzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5/ Zapraszamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00.
      Na zakończenie o godz. 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Zapraszamy do udziału w czwartkowym spotkaniu grupy modlitewnej.
     Rozpoczniemy o godz. 19.30 – konferencją ks. Proboszcza na temat Dekalogu. Po niej modlitwa Liturgiczna Kościoła - Nieszpory.

7/ Zapraszamy do udziału w sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 17.00.
      W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8/ Za tydzień w niedzielę 28 stycznia gościć będziemy w parafii przedstawiciela parafii św. Ojca Pio na Mąkołowcu.
      Będzie on głosił słowo Boże i poprosi o finansowe wsparcie tej budowy.
      Warto pamiętać, iż w dalszym ciągu jesteśmy parafią patronacką tej budowy.

9/ Dziś kolekta specjalna na spłatę naszych nowych fresków. Kolekta przyszłej niedzieli na budowę kościoła w Tychach-Mąkołowcu.

10/ Dziękujemy wszystkim uczestnikom parafialnej Adoracji Żłóbka w Bazylice w Panewnikach w miniony czwartek.
      Bóg zapłać za dobrą frekwencję i piękny śpiew kolęd. To wydarzenie wpisało się na stałe do naszego parafialnego kalendarza.

11/ Przypominamy że Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w proponowanym przez nas terminie nie mogli nas gościć
      odbędzie się w sobotę 27 stycznia i w Niedzielę 28 stycznia. Początek o godz. 15.00.
      Zgłoszenia w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

12/ Za radością informujemy, iż od dnia dzisiejszego, w czasie śpiewu liturgicznego, możemy korzystać z ekranu,
      który zamontowaliśmy na filarze otwierającym prezbiterium, po prawej stronie nawy głównej naszego kościoła.

13/ Przypominamy, że podczas Liturgii zgodnie z tradycją śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego - 2 lutego.
      Wystrój świąteczny z szopką betlejemską pozostawimy do końca tego tygodnia.

14/ Obchody liturgiczne tygodnia: w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
      zaś w piątek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

15/ Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.