OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 MARCA 2018)

1/ Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczyste poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
      A przed Mszą św. „rodzinną” o godz. 11.00 procesja z palmami do kościoła.

2/ Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym ks. Dawida Lubowieckiego o godz. 15.15.

3/ O dziś rozpoczynamy w Liturgii świętowanie Wielkiego Tygodnia.

4/ W Wielkim Tygodniu zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia – według planu znajdującego się na drzwiach kościoła,
       w gablotach, w gazetce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

5/ Jutro w Wielki Poniedziałek swoje 40 urodziny obchodził będzie nasz Wikariusz, ks. Karol Pukocz.
      Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.
      Solenizantowi składamy szczere i serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w Jego intencji.

6/ Przedświąteczna wizyta u chorych w Wielką Środę od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

7/ W Wielką Środę zachęcamy do udziału w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy od godz. 17.00
      – jako wynagrodzenie w dniu zdrady Judasza.

8/ Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy w Kościele Święte Triduum Paschalne Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.
      Będą to szczytowe momenty całego roku liturgicznego.
     Triduum rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a momentem kulminacyjnym będzie Liturgia Wigilii Paschalnej

sprawowana jak co roku w sobotę o godz. 21.00. Procesja Rezurekcyjna wyruszy bezpośrednio po Wigilii Paschalnej ok. godz. 22.15.

9/ Triduum Sacrum zakończymy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania w niedzielę o 15.30.

10/ Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00, a po niej czuwanie modlitewne w Ciemnicy do godz. 22.00.

11/ Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 15.00, zaś Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po Liturgii czuwanie przy Bożym Grobie do 23.00.

12/ W Wielki Piątek i Wielką Sobotę ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.

13/ Pamiętamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość.

14/ Od Wielkiego Piątku 30 marca trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Białą.
      Codziennie w naszym kościele o godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronki do miłosierdzia Bożego.

15/ Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę, do Wigilii Paschalnej.

16/ Pokarmy święcić będziemy w Wielką Sobotą o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00.

17/ Na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc zapraszamy, jak co roku, na godz. 21.00.

18/ Paschaliki na Wigilię Paschalną są od dziś do nabycia przy wyjściu z kościoła (4 zł).

19/ Dziś kolekta na ogrzewanie. W Wielkanoc, kolekta powinowata.

20/ Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie nieczynna.

21/ Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”.
      Zapowiadaną zbiórkę na ten cel, na prośbę naszego Metropolity, przeprowadzimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 9 kwietnia, po Mszach św., przy wyjściu z kościoła.

22/ Przypominamy, że w Niedzielę Białą, 8 kwietnia o godz. 17.00, odbędzie się w naszej parafii Uroczystość poświęcenia Organów,
      po kapitalnym remoncie, w czasie Mszy św. o godz. 16.00 oraz Koncert Organowy Pana Prof. Juliana Gembalskiego, o godz. 17.00.

23/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Zeman Katarzyna z Podlesia i Zeman Sebastian z Podlesia (1)