OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 KWIETNIA)

1/ Dziś w Liturgii Kościoła obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
      Wszystkich duchownych, którzy stali się ofiarami wojen, konfliktów i terroru polecamy modlitwie.

2/ Nieszpory Niedzielne, z modlitwami za umęczone duchowieństwo dziś o godz. 15.30.

3/ We wtorek 1 maja obchodzimy na Śląsku Święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za bezrobotnych.

4/ Od wtorku rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w tygodniu o 17.30, a w Niedziele o 15.30.
      Zachęcamy wszystkich do systematycznego udziału w Majowym. Na zakończenie dzieci otrzymają pamiątkowe Dyplomy.

5/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. Na zakończenie o godz. 17.45 modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ W czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia Msze św. odprawimy w porządku Niedzielnym, o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

7/ W czwartek 3 maja w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00 do pierwszej Komunii Świętej przystąpią dzieci „wczesno-komunijne”.
      Nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin odprawimy o godz. 15.00.

8/ W Uroczystość Królowej Polski o godz. 21.00 odprawimy uroczysty Apel Jasnogórski, z modlitwami w intencji Ojczyzny.

9/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

10/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 4 maja po Mszy św. porannej, a po nim kolejna katecheza dla dorosłych.

11/ Spowiedź I-piątkowa w piątek 4 maja od godz. 17.00.

12/ W sobotę 5 maja zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

13/ Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 5 maja. Początek o godz. 9.00.

14/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00,
      zaś od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem jednej z Tajemnic Różańcowych oraz Modlitwą Różańcową.

15/ W najbliższą Niedzielę 6 maja uczniowie klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00.
      Nabożeństwo dziękczynne dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodzin odprawimy tego dnia o godz. 15.00.

16/ Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
      W uroczystość Królowej Polski kolekta na projekt nowego ołtarza do prezbiterium naszego kościoła, zaś w Niedzielę 6 maja kolekta na potrzeby parafii.
      Za składane ofiary Bóg zapłać!

17/ Przypominamy, że za tydzień w Niedzielę 6 maja powraca Msza św. o godz. 20.00.

18/ Zachęcamy do uczestnictwa w trzydniowej pielgrzymce do Czech w dniach 7-9 czerwca. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza. Zaliczka 300 zł.

19/ W Uroczystość Bożego Ciała 31 maja procesja z Najświętszym Sakramentem podąży ulicami: Michałowskiego, Trojoka
      oraz Sołtysią, aż do granic z Kostuchną.

20/ Można już od dziś przynosić gadżety, zabawki i książki do zabawy loteryjnej. Prosimy także o dofinansowanie organizacji V Festynu „Kole Fary”.

21/ Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego, nowego miesięcznika Wiara, Patryjotyzm i Sztuka
      oraz naszej parafialnej gazetki: Królowa Polski dziś z dodatkiem „policyjnym”.

Zapowiedzi przedślubne:

Kempa Marcin z Podlesia i Brożek Aneta z Podlesia (3)

Ryrych Daniel z Podlesia i Wiecha Paulina z Sosnowca (3)

Świątkowski Tomasz z Koszutki i Szromek Aleksandra z Podlesia (2)

Pluta Adam z Brynowa i Włodarz Magdalena z Podlesia (2)

Musiał Mikołaj z Podlesia i Morys Marta z Centrum Katowic (2)

Bielat Tomasz z Jastrzębia Zdroju i Fityka Agnieszka z Podlesia (1)