OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 MAJA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2/ Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe na godz. 15.30.

3/ Dziś 13 maja przypada 101 rocznica pierwszego Objawienia Fatimskiego. Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową odprawimy dziś o godz. 19.15.
      Msza św. w intencji Bractwa Różańcowego i czcicieli Matki Bożej o godz. 20.00. Procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski po Mszy św. ok. godz. 21.00.

3/ W dniu wczorajszym ks. Abp Wiktor Skworc, w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, wyświęcił na kapłanów 11 diakonów.
      Dziękując Bogu za dar nowych księży Neoprezbiterów polecamy ich modlitwie wiernych.

4/ Dziś, jutro i pojutrze, swoje kolejne rocznice święceń prezbiteratu obchodzić będą nasi duszpasterze:
      ks. Proboszcz 25 rocznicę święceń, ks. Rezydent 23 rocznicę święceń, zaś ks. Wikariusz 13 rocznicę święceń.
      Z tej okazji w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. we wtorek rano o godz. 7.00. Duszpasterzy z Podlesia polecamy życzliwej modlitwie parafian.

5/ W środę zapraszamy do udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 17.00.
      Od 17.30 Nabożeństwo Majowe z modlitwami do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6/ Kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę, 16 maja , o godz. 19.30.

7. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą w roku bieżącym obchodzić będziemy 20 maja.

8/ W sobotę 19 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego chcemy wspólnie czuwać w naszym parafialnym Wieczerniku.
      Zapraszamy na godz. 19.00 na Czuwanie Modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu,
      prowadzoną przez Wspólnotę Emmanuel,
do której należy ks. Henryk, nasz Rezydent. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

9/ Adoracji sobotniej 19 maja od godz. 17.00 i Nabożeństwa Majowego o 17.30 wyjątkowo nie będzie, ze względu na przygotowanie czuwania modlitewnego.

10/ 19 maja Wcześniaki ruszają na pielgrzymkę dziękczynną pod przewodem Pani Katechetki i ks. Wikariusza do Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich
       i do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

11/ Tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się 19 maja i potrwa dwa tygodnie. Zachęcamy do włączenia się w jego obchody. Szczegóły na plakatach.

12/ Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Majowych.

13/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta „powinowata”. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

14/ Ostatnie spotkanie przed pielgrzymka do Czech (7-9 czerwca) odbędzie się w środę 23 maja o godz. 19.30. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

15/ Prosimy o przynoszenie gadżetów: pluszaków, zabawek, gier planszowych i książek i innych upominków do zabawy loteryjnej.

16/ Prosimy jak co roku o dofinansowanie organizacji V Festynu „Kole Fary”.

17/ Dziś odbywają się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej w Katowicach-Podlesiu. Zachęcamy do udziału. Lista kandydatów znajduje się w naszej gablocie przy kościele.

18/ Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła: „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego z planszą na majowe i naszą parafialną gazetkę: Królowa Polski.

Zapowiedzi przedślubne:

Bielat Tomasz z Jastrzębia Zdroju i Fityka Agnieszka z Podlesia (3)

Kempa Dominik z Podlesia i Holecka Natalia z Zarzecza (2)

Myszor Dawid z Podlesia i Suchy Agnieszka z Ochojca (2)

Podhalicz Rafał z Panewnik i Kołodziejczyk Klaudia z Podlesia (1)