OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 CZERWCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Liturgii IX Niedzielę Zwykła w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z Procesją w Oktawie Bożego Ciała na godz. 15.30.

3/ Do środy włącznie odprawiamy Procesję Eucharystyczą w Oktawie Bożego Ciała, na zakończenie Mszy św. wieczornych.
      Zachęcamy dzieci Pierwszo-komunijne i Wczesno-komunijne wraz z rodzicami do udziału w procesjach i do sypania kwiatów.

4/ W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 i na zakończenie o 17.45 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5/ Dnia 7 czerwca przypada I czwartek miesiąca.
      Tego dnia rano odprawimy Mszę św. o nowe powołania z naszej parafii, a po Mszy św. wieczornej,
      ok. godz. 18.45 nabożeństwo z modlitwą za powołanych i o nowe powołania z naszej parafii.

6/ W najbliższy czwartek nie będzie jeszcze Mszy św. 'szkolnej', ponieważ przy naszej szkole podstawowej odbędzie się kolejny 'Piknik Zdrowia'.

Szczegóły na plakacie na drzwiach wyjściowych naszego kościoła.

7/ W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę 9 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Pany.
      W piątek, ze względu na Uroczystość, nie obowiązuje post piątkowy.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 8 czerwca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego.

9/ Dziś kolejna kolekta na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień, w Niedzielę 10 czerwca, kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

10/ Wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze na tegoroczną Procesję Bożego Ciała – przedstawicielom grup parafialnych i mieszkańcom ulicy Sołtysiej
       – składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11/ W Boże Ciało 31 maja odbył się w naszej parafii V Festyn Parafialny „Kole Fary”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wykonawcom.
      Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy wsparli Festyn finansowo lub poprzez ofiarowane dary: Masarni „NOWROTEK”, piekarni „KRÓL” i wszystkim innym.
      Serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta Katowice na ręce Pani Przewodniczącej Rady Miasta, za wszelką pomoc.
      Gratulujemy zwycięzcom i wygranym. Festyn po raz kolejny spełnił rolę integracyjną i rekreacyjną zgodnie z zamierzeniem.
      Bóg zapłać wszystkim organizatorom i wolontariuszom, dorosłym, młodzieży i dzieciom!

12/ W czwartek 7 czerwca nad ranem wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Czech, do Sanktuarium „Praskiego Jezulatka” i na „Svaty Kopeczek”.
      Nawiedzimy także katedry w Pilznie, Pradze, Brnie i Ołomuńcu. Powrót z sobotę 9 czerwca wieczorem. Pielgrzymów polecamy modlitwie.

13/ W dniach 22 – 29 września 2018 roku organizujemy pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej „płaczącej” w Syrakuzach i św. Rozalii w Palermo.
      Zapisy u ks. Proboszcza. Informacje szczegółowe drogą mailową: proboszcz@parafia-podlesie.pl

14/ Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła: „Gość Niedzielny”, nasza parafialna gazetka: Królowa Polski
      oraz nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka. Apostolstwo Chorych gratisowo do zabrania dla chorych.