OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 CZERWCA 2018)

1/ Dziś przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2/ Dziś w czasie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00, ks. Proboszcz, wraz z kapłanami z rocznika 1993, obchodzi 25 rocznicę Święceń Prezbiteratu.
      Jubilatów polecamy modlitwie.

3/ Zapraszamy na godz. 15.30 na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4/ Pamiętajmy iż podobnie jak w roku ubiegłym, w czasie wakacyjnym – w miesiącach lipcu i sierpniu, nie będzie Nieszporów o godz. 15.30
      ani Mszy św. o godz. 16.00. Zachowamy jednak Mszę św. „chrzcielną” w III Niedzielę miesiąca o godz. 14.00.

5/ W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00,
      zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
      Wyjątek stanowić będą I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno rano o godz. 7.00 jak i wieczorem o godz. 18.00.

6/ W czwartek 29 czerwca w Liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
      Kolekta tego dnia zwana Świętopietrzem, na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7/ W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca przypadają urodziny ks. Proboszcza. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.
      Po Mszy św. wszyscy parafianie i goście zaproszeni są na ogród „farski”, na wspólne świętowanie przy grilu i kołoczu.

8/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu dnia 30 czerwca od godz. 17.00 w ciszy.

9/ W czasie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odbywać się będą po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00,
      z nabożeństwem do M. B. Nieustającej Pomocy od godz. 8.45.
     Ostatnia Adoracja środowa przed wakacjami, w najbliższą środę 27 czerwca od. Godz. 17.00.

10/ W wakacje Kancelaria parafialna czynna będzie bez zmian: w poniedziałki i czwartki rano w godz. 7.30-9.00 oraz we wtorki i piątki popołudniu w godz. 16.00-17.30.

11/ Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Za tydzień w Niedzielę 1 lipca kolekta na WŚSD.

12/ Za tydzień w Niedzielę, na zakończenie Mszy św. „rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy rokrocznego poświęcenia pojazdów i innych środków lokomocji
     oraz modlić się będziemy za użytkowników dróg o bezpieczeństwo i wyobraźnię oraz wierność przepisom drogowym.
     Zbiórka przeprowadzona w czasie poświęcenia będzie przeznaczona na wsparcie misyjnych dzieł księży Werbistów.

13/ W Niedzielę 1 lipca w Kokotku odbędą się obchody 10-lecia Oblackiego Centrum Młodzieży „Niniwa”.
     Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Kopca o godz. 11.30, koncert zespołu Arka Noego o godz. 16.00 i na zakończenie o godz. 19.00 wystąpi: „2 Tm 2,3”.
     Zachęcamy do udziału.

14/ W dniach od 2 do 8 lipca również w Kokotku k. Lublińca odbędzie się „Festiwal Życia”.
      Główny organizator festiwalu o. Tomasz Maniura zaprasza młodzież i wszystkich do licznego udziału. Szczegóły na plakatach.

15/ Organizujemy pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej „płaczącej” w Syrakuzach i św. Rozalii na Monte Pellegrino w Palermo,
      w dniach: 22 – 29 września 2018 roku. Spotkanie z wpłatą zaliczek w wysokości 1.000 zł od os. w najbliższą środę 27.06.18 o godz. 19.00. Lista jest otwarta.

16/ W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku
      oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.
      Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku
      oraz zachęcamy do dawania świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

17/ Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by składali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie,
      aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a w szczególności udział we Mszy św. niedzielnej.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.