OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 LIPCA 2018)

1/ Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Przypominamy, że w czasie wakacji nie odprawiamy w naszym kościele Nieszporów o godz. 15.30 ani Mszy św. o godz. 16.00.

3/ W miesiącach lipcu i sierpniu w ciągu tygodnia Msze św. odprawiamy w porządku wakacyjnym: w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00,
      zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.
      Wyjątek stanowią I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy Msze św. zarówno rano o godz. 7.00, jak i wieczorem o godz. 18.00.

4/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00.
      Na zakończenie Adoracji od godz. 8.45 odprawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5/ W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6/ Nabożeństwo z modlitwami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odprawimy w czwartek 5 lipca na zakończenie Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

7/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa tradycyjnie odprawimy w piątek 6 lipca po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.45.
      Po nabożeństwie kolejna katecheza dla dorosłych i seniorów.

8/ W sobotę 7 lipca zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP na godz. 6.30.

9/ Chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną tradycyjnie w sobotę 7 lipca. Początek o godz. 9.00.

10/ W I sobotę miesiąca tradycyjnie odprawimy Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00.
      Od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej i Różańcem a także okazja do spowiedzi św.

11/ Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

12/ Za tydzień, w Niedzielę 8 lipca gościć będziemy w parafii Misjonarkę – Siostrę Dorotę Rypień, ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.
      Da świadectwo na temat pracy misyjnej w Rwandzie i przy wyjściu z kościoła poprosi o wsparcie materialne prowadzonych przez Siostry dzieł misyjnych.

13/ Dnia 8 lipca w Niedzielę o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. „Gradową”, o zachowanie nas od niebezpieczeństw, kataklizmów i nieurodzaju.

14/ W dniach 22 – 29 września 2018 roku organizujemy pielgrzymkę na Sycylię, do Sanktuarium Matki Bożej „płaczącej” w Syrakuzach i św. Rozalii na Monte Pellegrino w Palermo.
      Lista jest otwarta. Zachęcamy do udziału.

15/ W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę,
      lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

16/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku
      oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

17/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.