OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 LIPCA 2018)

1/ Dziś w Liturgii wypada XIV Niedziela Zwykła w ciągu roku.

2/ Dziś gościmy w parafii naszej ks. dr Tadeusza Czakańskiego, Moderatora Grupy „Trzydzieści Trzy”. Głosi On dziś słowo Boże w naszj parafii.

3/ Przypominamy iż w wakacje nie ma Nieszporów o godz. 15.30, ani Mszy św. o godz. 16.00.
      Za tydzień 15 lipca, w trzecią niedzielę miesiąca, zgodnie z zapowiedzią, zostanie odprawiona Msza św. „chrzcielna” o godz. 14.00.

4/ Pamiętamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej,
      w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek Adoracji.

6/ Kancelaria Parafialna mimo wakacji czynna będezie bez zmian: w poniedziałki i czwartki w godz. 7.30-9.00 oraz we wtorki i piątki w godz. 16.00-17.30.

7/ W piątek 13 lipca obchodzić będziemy Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Mszą św. w intencji członków Bractwa Różańcowego oraz czcicieli NMP o godz. 18.00.
      Po Mszy św. ok. 18.45 Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i Procesją ze świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski. Zapraszamy i prosimy zabrać świece.
      Będzie można nabyć świece przed Liturgią.

8/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 14 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Bractwa Różańcowego. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

9/ Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta „specjalna” na pokrycie kosztów remontu zewnętrznych ścian salek vis-a-vis probostwa, wykonanego w 1 poł. tego roku.

10/ W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy do nawiedzania kościołów w miejscach wypoczynku oraz poświęcania większej ilości czasu na modlitwę,
      lekturę Pisma Świętego, książek oraz czasopism religijnych.

11/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku.
      Zachęcamy także do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

13/ Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by składali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie,
      aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a w szczególności udział we Mszy św. niedzielnej.

14/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Gość Niedzielny, miesięcznik patriotyczny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.
      Jest także do zabrania gratis
Apostolstwo Chorych.