OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 LIPCA 2018)

1/ W Liturgii przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca. Zgodnie z zapowiedzią, odprawiamy dziś Mszę św. „chrzcielną” o godz. 14.00.
      Przypominamy iż nie ma Nieszporów o 15.30, ani Mszy św. o 16.00.

3/ Pamiętamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w ciągu tygodnia odprawiamy w porządku wakacyjnym:
      w poniedziałki, środy i piątki tylko rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00.

4/ W środę 18 lipca organizujemy jednodniowy wyjazd dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w Podlesiu.
      Tym razem planujemy nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie oraz zwiedzić ruiny zamków w Mirowie i Bobolicach.
      Prosimy o zgłaszanie dzieci i opiekunów w zakrystii dziś po Mszach św. lub do jutra, do godz. 20.00.

5/ W czasie wakacyjnym środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się po Mszy św. porannej,
      w godz. 7.40–9.00 z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

6/ W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Tradycyjnie po Mszy św. ok. 7.40 odprawimy naboż. do Miłosierdzia Bożego z Litanią przed Najświętszym Sakramentem.

7/ Sobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu 21 lipca od godz. 17.00 poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół Misji.
      W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8/ Dziś kolekta „specjalna” na pokrycie kosztów remontu zewnętrznych ścian salek vis-a-vis probostwa, wykonanego w 1 połowie bieżącego roku.
      Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

9/ Za tydzień 22 lipca w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła panie z Koła Charytatywnego przeprowadzą zbiórkę na działalność charytatywną w naszej parafii.
      Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania za pomoc charytatywną niesioną w parafii od lat.
      Zachęcamy także naszych parafian i parafianki do włączenia się w wolontariat w ramach tej wspólnoty!

9/ We wtorek 24 lipca w czasie Mszy św. o godz. 18.00 chętni będą mogli rozpocząć 33 dniową Nowennę przed Aktem Ofiarowania życia Najświętszej Maryi Pannie,
      którego będą mogli dokonać w dniu naszego Parafialnego Odpustu, 26 sierpnia, w Uroczystość NMP Częstochowskiej.

10/ Wszystkim wyruszającym na wakacyjne szlaki życzymy słonecznej pogody i pięknego wypoczynku
      oraz zachęcamy do dawania czytelnego świadectwa wierze w Chrystusa i przynależności do Kościoła wobec nowo poznawanych osób!

11/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny oraz nasza parafialna gazetka: Królowa Polski.
      Jest także Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.