WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (26 SIERPNIA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Dziś gościmy w parafii Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Katowicach, ks. Jana Smolca.
      Głosi On dziś słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00.

2/ Zapraszamy dziś na uroczyste Nieszpory Odpustowe na godz. 15.30.

3/ Dziś także zapraszamy na uroczysty Koncert Organowy, w wykonaniu wielkiego wirtuoza i kompozytora, Pana Henryka Botora z Tychów.
      Początek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

4/ Dziś także tradycyjnie odprawimy Apel Jasnogórski o godz. 21.00, którym zakończymy nasze świętowanie. Serdecznie zapraszamy!

5/ Środowa Adoracja Najświętszego Sakramentu po raz ostatni w tym roku odbędzie się po Mszy św. porannej, w godz. 7.40–9.00
      z nabożeństwem do M.B. Nieustającej Pomocy na początek.

6/ W minionym tygodniu swoje 49 urodziny obchodził ks. Henryk Otremba, nasz rezydent.
      Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona z najbliższy czwartek o godz. 18.00.
      Solenizantowi składamy szczere i serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i polecamy Go modlitwie parafian.

7/ Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce Dziękczynnej po Odpuście do Częstochowy, na Jasną Górę, w najbliższą środę 29 sierpnia.
      Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu. W programie Msza św. przy Obrazie, Różaniec na Błoniach oraz wizyta w Dolinie Miłosierdzia na Koronkę o godz. 15.00.
      Zapisy po Mszach św. w zakrystii dziś i jutro do godz. 20.00. Zaliczka: 30 zł.

8/ W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca 2 września zapraszamy na Godzinki na godz. 6.30,
     oraz na Mszę św. wynagradzającą w duchu Objawień Fatimskich na godz. 16.00,
     na Adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej od godz. 16.45 i na Różaniec.

9/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian tradycyjnie odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 1 września. Początek o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

10/ W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W Podlesiu będą miały miejsce główne obchody Katowickie.
     Msza św. z udziałem oficjeli, na rozpoczęcie nowego roku w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej
     i Pana Dyrektora Lucjana Wojaczka, który odchodzi na emeryturę, o godz. 9.00.
     Na zakończenie Mszy św. dokonamy poświęcenia tornistrów, przyborów szkolnych oraz tradycyjnych tyt uczniom klas pierwszych.

11/ Już od poniedziałku 3 września można będzie rezerwować intencje Mszy św. na nowy rok 2019.
      Przez pierwsze dwa tygodnie tradycyjnie przyjmować będziemy intencje za żyjących, a dopiero od 17 września za zmarłych.

12/ Katowickie Dożynki odbędą się w tym roku w Kostuchnie, w niedzielę 2 września. Msza św. w kościele Trójcy Przenajświętszej o godz. 13.00. Zachęcamy do udziału.

13/ W poniedziałek 3 września zapraszamy rodziców z dziećmi pragnącymi przystąpić do Wczesnej Komunii św. w roku 2019, na pierwszą katechezę.
      Początek o godz. 16.30.

14/ Dziś kolekta powinowata. Kolekta przyszłej niedzieli 2 września na potrzeby Archidiecezji. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

15/ Bractwo Różańcowe planuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku
     oraz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku, w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd w sobotę 15 września b. r. Koszt 45 zł. }
      Zapisy od dziś w zakrystii, po Mszy św. Zachęcamy do licznego udziału.

16/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.

17/ Wszystkim uczestnikom Liturgii Odpustowej życzymy obfitości Bożych łask, przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej, naszej Patronki, Pani i Królowej.