WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (2 WRZEŚNIA 2018)

1/ Dziś XXII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.30.

2/ Dziś o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodem Metropolity Górnośląskiego odbywa się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
      Wszystkich Oazowiczów oraz osoby, które formowały się w tym ruchu, zachęcamy do udziału.

3/ Dziś w parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie odbywają się Katowickie Dożynki. Msza św. o godz. 14.00 i po niej dalsze świętowanie świętowanie.
      Zachęcamy do świętowania.

4/ Jutro w Podlesiu nastąpi uroczysta Katowicka Inauguracja Roku Szkolnego i Katechetycznego z władzami miasta.
      Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczyć będzie ks. bp Adam Wodarczyk.
      W czasie uroczystej koncelebry modlić się będziemy za przechodzącego na emeryturę Dyrektora naszej Szkoły Podstawowej, Pana Lucjana Wojaczka.
      Zapraszamy do licznego udziału uczniów i ich rodziny. W czasie Mszy św. dokonamy poświęcenia tornidtrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych.

5/ Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św.
      Pierwsze spotkanie dla dzieci z rodzicami odbędzie się jutro, w poniedziałek 3 września o godz. 16.30. W ciągu roku spotkania odbywać sie będą we wtorki o godz. 16.30.

6/ Zachęcamy do udziału w środowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 17.00.
      Na jej zakończenie, o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7/ W czwartek zapraszamy na spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem od 20.00.

8/ W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

9/ Spowiedź pierwszopiątkowa dla uczniów naszej szkoły - w najbliższy czwartek 6 września od godz. 16.30.

10/ Nabożeństwo w intencji powołań w czwartek na zakończenie Mszy św. wieczornej, ok. 18.45.

11/ Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, po Mszy św. porannej ok. 7.45. Po nabożeństwie katecheza dla dorosłych i seniorów.

12/ Spowiedź uczniów, którzy w minionym roku przystąpili do pierwszej i wczesnej Komunii św. - w piątek 7 września od godz. 17.00.

13/ Sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu 8 września od godz. 17.00 prowadzona będzie przez członków Bractwa Różańcowego.

14/ Dziś kolekta na potrzeby naszej Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

15/ W dniu jutrzejszym, w poniedziałek 3 września kancelaria parafialna będzie nieczynna, z powodu inauguracji roku szkolnego.
      Zamawianie intencji Mszy św. za żyjących na nowy rok 2019 rozpoczniemy we wtorek 4 września w godzinach pracy kancelarii od 16.00 - 17.30.
      Rezerwację intencji Mszy św. za zmarłych przyjmować będziemy od poniedziałku 17 września.

16/ W dniach 21-23 września (piątek-sobota-niedziela) planujemy w naszej parafii Warsztaty Muzyczne organizowane przez Wspólnotę „Emmanuel”.
      W związku z tym gościć będziemy w parafii młodzież z całej Polski – kilkadziesiąt osób.
      Zwracamy się do rodzin naszej parafii z prośbą o przyjęcie u siebie młodych gości (na 2 noce), na wzór Światowych Dni Młodzieży.
      Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Henryka Otremby, naszego rezydenta. Zachęcamy naszą parafialną młodzież do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
      Warsztaty zakończy uroczysty koncert, w niedzielę 23 września, o godz. 15.00.

17/ Bractwo Różańcowe planuje Pielgrzymkę do Sankt. Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku oraz Sankt. św. Józefa w Prudniku, w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia.
      Wyjazd w sobotę 15 września b. r. Koszt 45 zł. Zapisy od dziś w zakrystii, po Mszy św. Zachęcamy do udziału.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.
      Apostolstwo Chorych do zabrania przy wyjściu z kościoła.

19/ Po Akcie Zawierzenia Jezusowi przez Maryję, którego dokonaliśmy w dniu Odpustu, dobrze byłoby odmawiać codzienną skróconą modlitwę zawierzenia.
      Jej tekst do zabrania przy wyjściu.