WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (9 WRZEŚNIA 2018)

1/ Dziś XXIII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. Zapraszamy na Nieszpory na godz. 15.30.

2/ Dziś odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium NMP „Uśmiechniętej” w Pszowie.

3/ W dniu jutrzejszym w Katedrze o 11.00 obędzie się pogrzeb ks. Abp. Szczepana Wesołego.

4/ Kandydaci do bierzmowania – uczniowie klas VIII oraz III Gimnazjum będą mogli złożyć podanie wyrażające chęć uczestnictwa w przygotowaniu do godnego i świadomego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2019.
     Młodzież zapraszamy do kancelarii parafialnej w poniedziałek, wtorek i czwartek, od godz. 18.45.
     Oczekiwał ich będzie ks. Karol Pukocz, nasz wikariusz. Wzory podań są od dziś do zabrania z zakrystii lub kancelarii, w godzinach jej otwarcia.

5/ Rodziców sześciolatków zachęcamy do posłania swoich dzieci do wczesnej Komunii Św.
      Katechezy prowadzone przez katechetkę, Panią Marzenę, odbywają się we wtorki o godz. 16.30 w salce pod probostwem.
      Zapisy trwają do końca września.

6/ W środę 12 września w czasie Mszy św. o godz. 12.00, w Uroczystość NMP Piekarskiej,
      w Katedrze w Katowicach będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Olszowskiego.
      Parafian zachęcamy do uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

7/. W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy,
       a od godz. 17.45 krótkie nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8/ W czwartek 13 września przypada Dzień Fatimski. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, w intencji czcicieli NMP.
      Po Mszy św. ok godz. 18.45 Różaniec Fatimski, potem procesja z figurą Matki Bożej i ze świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski.

9/ Pierwsza po wakacjach Msza św. szkolna w intencji dzieci i ich rodzin w czwartek o godz. 17.00.

10/ W każdy czwartek wieczorem zapraszamy do udziału w modlitwie uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00.

11/ W piątek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji zachęcamy, by w każdym domu na ścianie wisiał krzyż.

12/ Adoracja sobotnia 15 września, ze względu na pielgrzymkę grup parafialnych odbędzie się w ciszy.
      Początek o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi.

13/ Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci mających przystąpić w maju 2019 roku do I Komunii św. w naszej parafii,
      odbędzie się w poniedziałek 17 września o godz. 19.00 w kościele.}

14/ Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
      Za tydzień, w Niedzielę 16 września, kolekta specjalna na
kończący się remont klatek schodowych wiodących na chór naszego kościoła.

15/ Jeszcze przez najbliższy tydzień przyjmujemy w kancelarii parafialnej wyłącznie rezerwację Mszy św. z okazji jubileuszów i rocznic urodzin na rok 2019. Intencje za zmarłych na nowy rok przyjmować będziemy od poniedziałku 17 września.

16/ W dniach 21-23 września odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczne organizowane przez Wspólnotę „Emmanuel”.
      Gościć będziemy w parafii młodzież z całej Polski – kilkadziesiąt osób. Zwracamy się do rodzin naszej parafii z prośbą o przyjęcie u siebie młodych gości (na 2 noce),
       na wzór Światowych Dni Młodzieży. Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
      Zachęcamy także naszą parafialną młodzież do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Warsztaty zakończy uroczysty koncert, w niedzielę 23 września, o godz. 15.00.

17/ Bractwo Różańcowe wyrusza na Pielgrzymkę pod przewodem ks. Karola, naszego wikariusza, do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku
      oraz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku, w miejscu internowania Prymasa Tysiąclecia.
      Wyjazd w sobotę 15 września rano o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Zbiórka o godz. 7.45. Pielgrzymów wspieramy modlitwą.

18/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa Polski”.