WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (7 PAŹDZIERNIKA 2018)

1/ Dziś w Liturgii przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe na godz. 15.15.

3/ Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych w tygodniu o godzinie 17.15.
      W Niedziele o godz. 15.15, zaś w czwartki prowadzone przez dzieci od godz. 17.00.

4/ Dziś podczas Mszy św. „Rodzinnej” o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom
      przygotowującym się do pierwszej i do wczesnej Komunii św
. Dzieci te i ich rodziny polecamy modlitwie.

5/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w środę od godz. 17.00. Od godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

6/ W sobotę 13 października obchodzić będziemy Dzień Fatimski.
      Rozpoczniemy Wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
      Potem Msza św. w intencji członków Bractwa Różancowego oraxz czcicieli Matki Bożej o godz. 18.00.
      Po Mszy św. tradycyjna już Procesja i figurą Matki Boskiej Fatimskiej i z zapalonymi świecami, a na zakończenie Apel Jasnogórski.
      Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian, dorosłych, młodzież i dzieci. Będzie to ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku.

7/ W czwartek zapraszamy na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

8/ Kolekta dzisiejsza na na potrzeby parafii. Za tydzień w Niedzielę 14 października kolekta na misje.

9/ W dniach 25-27 października, planujemy pielgrzymkę do Kalisza, Trzebnicy, Krzeszowa, Wambierzyc i Henrykowa. W programie Panorama Racławicka.
      Zaliczka 150 zł. Zapisy w zakrystii. Mamy jeszcze wolne miejsca i zachęcamy do udziału.

10/ Za tydzień, w Niedzielę 14 października obchodzić będziemy w Polsce XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.
     Tego dnia przed kościołem, po Mszach św.
młodzież naszej parafii tradycyjnie przeprowadzi zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,
     nazywaną „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, wspierającą finansowo edukację zdolnej młodzieży, z ubogich rodzin.

11/ Tego dnia także tradycyjnie młodzież oazowa proponować będzie „kremówki papieskie” z Wadowic.
      Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

12/ Dziś, zgodnie z zapowiedzią, przy wyjściu z kościoła otrzymacie drodzy parafianie list w sprawie odbudowy i przywrócenia ołtarza.
      Reprodukcję projektu ołtarza na kartce pocztowej przekażemy Wam za tydzień, po Liturgii.

13/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego,
      miesięcznika
Wiara, Patriotyzm i Sztuka oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.