WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 PAŹDZIERNIKA - 4 LISTOPADA 2018)

1/ Dziś przeżywamy w Kościele XXX Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2/ Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe na 15.15. Prosimy by dzieci, które systematycznie uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych,
      przyniosły na Różaniec, we wtorek 30 listopada, książeczki z obrazkami. Dyplomy otrzymają 1 listopada.

3/ W środę 31 października organizujemy Różaniec i Marsz Wszystkich Świętych.
      Początek o godz. 17.15. Dzieci mogą przebrać się za jednego z ulubionych Świętych.

4/ W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich. Msze św. w kościele odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

5/ Tego dnia na cmentarzu odprawimy nabożeństwo z procesją i modlitwami za zmarłych o godz. 14.00,
      a po niej o godz. 15.00 tradycyjnie odprawimy Mszę w intencji wszystkich spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu w Podlesiu.

6/ Dnia 1 listopada w kaplicy cmentarnej młodzież ze służby liturgicznej przyjmować będzie „zalecki” za zmarłych – w godzinach 8.00–14.00.

7/ W czwartek 2 listopada w „Dzień Zaduszny” w kościele odprawimy Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00,
      zaś w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych parafian.

8/ Od piątku 2 do czwartku 8 listopada odmawiać będziemy w naszym kościele Różaniec za zmarłych zalecanych.
      W niedzielę od 15.15, zaś w tygodniu od 17.15. W czwartek od 17.00
z udziałem dzieci.

9/ W czwartek 1 listopada zapraszamy na spotkanie modlitewne z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
      Początek o godz. 20.00.

10/ Odpust zupełny, za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych
      oraz we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę,
      modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania
      do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach Oktawy Uroczystości Wszystkich Św., przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

11/ 'Zalecki' za zmarłych przyjmujemy w zakrystii po Mszach św. aż do środy 8 listopada.
       Specjalne kartki na „zalecki” znaleźć można przy wyjściu z kościoła.

12/ W tym tygodniu przypadną: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
      Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 2 listopada po Mszy św. porannej.
      Ktechezy dla dorosłych nie będzie.

13/ Spowiedź I-piątkowa dzieci komunijnych w piątek 2 listopada od godz. 17.00.

14/ Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w I sobotę miesiąca 3 listopada o godz. 6.30.

15/ Chorych i wiekiem osłabionych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 3 listopada.
      Początek o godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii po Mszy św.

16/ W sobotę także Msza św. wynagradzająca w duchu Objawień Fatimskich o godz. 16.00
      i od 16.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Tajemniy Różańcowej, a od godz. 17.15 Różaniec za zmarłych zalecanych.

17/ Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. We Wszystkich Świętych kolekta na ogrzewanie kościoła, probostwa i salek.
      Kolekta przyszłej niedzieli 5 listopada na renowację Archikatedry w Katowicach.

18/ Dziś Panie z Koła Charytatywnego, po Mszach św., przed kościołem przeprowadzają zbiórkę na dzieła miłosierdzia.

19/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego tygodnika „Królowa Polski”.